نمایش کتاب‌های جادوگری در کتابخانه بریتانیا / برپایی «شب هری‌پاتر» در لندن

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۸
 
 
کتابخانه بریتانیا نمایشگاهی از کتاب‌های نایاب جادوگری برگزار کرده است که تا آخر ماه فوریه ادامه خواهد داشت. مسئولان انتشارات بلومزبری، ناشر کتاب‌های «هری پاتر» نیز اعلام کرده‌اند که مراسم «شب هری پاتر» را طبق روال هر ساله برگزار خواهد کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از دیجیتال‌اسپای، کتابخانه بریتانیا از چند روز گذشته میزبان نمایشگاهی با موضوع کمی عجیب و ترسناک است. در این نمایشگاه که «هری پاتر: تاریخچه جادو» نام دارد، آثار نایابی در حوزه جادو و جادوگری از نویسندگان مختلف عرضه می‌شوند.

 انتشارات بلومزبری، مجموعه بی‌نظیری از دست‌نوشته‌های جی.کی.رولینگ از مجموعه «هری پاتر» را در اختیار کتابخانه قرار داده است. علاوه بر آن، کتابی با عنوان «هری پاتر: تاریخچه جادو» که نام نمایشگاه نیز آن الهام گرفته شده نیز به چشم می‌خورد، که در حقیقت خلاصه کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» است. این نمایشگاه تا پایان فوریه میزبان علاقه‌مندان این نوع کتاب‌ها و طرفداران هری پاتر خواهد بود.

از سوی دیگر انتشارات بلومزبری به رسم هر ساله خود در اول فوریه جشنی به نام «شب هری‌پاتر» را با حضور نویسندگان و ناشران انگلیسی برگزار می‌کند. در این جشن که در محل انتشارات بلومزبری واقع در میدان «بدفورد» شهر لندن برگزار می‌شود، جوایزی به شرکت کنندگان اهدا می‌شود. به گفته مسئولین انتشارات بلومزبری، این جوایز به بهترین نوشته‌ها و تصاویر کشیده شده با موضوع جادوگری اهدا می‌شود. طرفداران می‌توانند آثار خود را به نشانی harrypotter.bloomsbury.com ارسال کرده و شانس خود برای حضور در این شب را امتحان کنند.

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 256380