شهر پاریس را از طریق متون ادبی بشناسید

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۳
 
 
به تازگی یک اپلیکیشن جدید ادبی با عنوان «زولا» که برگرفته از نام امیل زولا، نویسنده فرانسوی است ساخته شده که به غنی‌سازی دانش ادبی کاربران درمورد پایتخت فرانسه و جاذبه‌های توریستی آن کمک می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روزنامه فیگارو، اپلیکیشن «زولا» که انتشارت فرانسوی هچت از سال 2016 میلادی در حال آماده‌سازی‌اش بود، بلاخره در نخستین روزهای سال جدید میلادی در دسترس کاربران گوشی‌های هوشمند قرار گرفت.

نصب این اپلیکیشن بر روی گوشی‌های هوشمند، این امکان را به کاربران، به ویژه افرادی که اطلاعات اندکی در مورد جاذبه‌های گردشگری و اماکن تاریخی پاریس دارند می‌دهد که از طریق توصیف نویسندگان مطرح فرانسوی، با جاذبه‌های توریستی پاریس جدید و  قدیم آشنا شوند.

هدف از خلق این اپلیکیشن، اثبات این امر است که از طریق ادبیات نیز می‌توان خلاقانه عمل کرده و نرم‌افزاری ایجاد کرد که هم جنبه تفریحی داشته باشد و هم جنبه آموزشی. انتخاب نام زولا برای این اپلیکیشن، ادای احترامی به امیل زولا، نویسنده فرانسوی است که نقش مهمی در شناساندن و توصیف فرانسه داشته است. همچنین کاربران می‌توانند از طریق همین برنامه، به گزیده‌ای از آثار ادبی نوشته شده از سوی نویسندگان سرشناس در توصیف مکانی مختلف پاریس نیز دست یابند.

این اِپ که اطلاعات صدها مکان تاریخی در فرانسه را شامل می‌شود، هنگامی که کاربر از نزدیک یک مکان مهم و تاریخی عبور می‌کنند، پیام آگاهسازی به گوشی همراه او فرستاده و توصیفی که نوسندگان مطرح در مورد آن مکان داشته‌اند را برای او ارسال می‌کند، که به انتخاب کاربر قابل خواندن و یا شنیدن است. متون که توسط نویسندگان معاصر نوشته شده با صدای خود نویسنده قابل شنیدن است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 256445