این کتاب‌ها به زندگی‌تان هدف می‌دهد

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۹
 
 
مجله مشهور فوربس تعدادی از مشهورترین کتاب‌های نوشته شده در حوزه روان‌شناسی را به کاربران خود معرفی کرده است که اعتقاد دارد این کتاب‌ها می‌توانند زندگی آنها را هدف و معنا بدهد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین، جک لندن در یکی از کتاب‌هایش درباره زندگی بهتر اینگونه نوشته بود که «درست‌ترین عملکرد انسان زندگی کردن است، نه وجود داشتن.» خیلی وقت‌ها اجازه می‌دهیم زندگی هر طور که دوست دارد بگذرد، هرچه که برایمان پیش می‌آورد را می‌پذیریم و امروزمان تفاوتی با دیروزمان ندارد.

برای آن دسته از افرادی که دوست دارند زندگی شان از یکنواختی رهایی یافته و یا به عبارتی معنا پیدا کند بهتر است نگاهی کوتاه به کتاب‌های پیشنهادی مجله مشهور فوربس بیندازند.

این مجله کتاب‌هایی را به مخاطبان خود معرفی کرده است که به عقیده این مجله می‌توانند اولین گام در جهت این نوع زندگی باشد:
 
«جادوی تغییر زندگی پاک کردن» نوشته ماری کوندو 

 


در این کتاب هرچیزی که به زندگی افراد مربوط می‌شود بر اساس آیین و رسومات سنتی کشور ژاپن آورده شده است. در سبک زندگی سنتی ژاپن حتی نوع لباس پوشیدن یا برنامه ریزی روزانه از قبل پیش بینی شده است.
 
«چتر نجات شما چه رنگی‌ست» نوشته ریچارد ان. بولز 

 


این کتاب راهنما تقریباً هر سال به روز رسانی و تجدید چاپ می‌شود. در این کتاب تمام راهنماهای لازم در مورد مشاغل و جستجوی بهترین شغل بر اساس روحیات افراد آورده شده است. نویسنده بر اساس ابزارهای نوین موجود مثل شبکه‌های اجتماعی توصیه‌های خوبی برای نظم دادن به شغل و فرآیند جستجوی آن کرده است.
 
«قدرت عادت» نوشته چارلز دوهیگ 

 


دوهیگ به خاطر نوشتن این کتاب توانست جایزه پولیتزر را دریافت کند. وی در این کتاب به تعدادی از روش‌ها و تحقیقات علمی اشاره کرده است که همگی درباره این قضیه توضیح می‌دهند که اصلاً عادت چیست و چگونه می‌تواند منشاء تغییر و تحول باشد.
 
«چگونه با اطرافیان صحبت کنیم» نوشته لیل لاوندس 

 


در این کتاب هرچیزی از زبان اشاره گرفته تا واژه ‌های ارتباطی برای معرفی خود به دیگران و به طبع ارتباط مناسب با دیگران آورده شده است. به عبارتی شاید شنیده باشید که بعضی افراد کاریزمای خاصی دارند یعنی جذابیت ویژه‌ای نسبت به دیگران دارند. در این کتاب همه چیزهایی که درباره این ویژگی می‌توان مشاهده کرد، توضیح داده شده است.
 
«7 عادت افراد موفق» نوشته استفن آر. کاوی 

 


میلیون‌ها مقاله و تحقیق علمی وجود دارد که همگی به طور اتفاق روی این مسئله تاکید دارند که موفقیت نمی‌تواند با یک اثر لحظه‌ای یا اقدام عجیب و غریب کسب شود. همه این تحقیقات می‌گویند موفقیت هدفی است که تنها با ممارست و تغییر عادات زندگی در جهت آن به دست می‌آید. از عنوان این کتاب خیلی راحت می‌شود فهمید که محتوایش درباره چیست.
 
«شجاعت رام‌نشدنی» نوشته برن براون 

 


نویسنده در جایگاه یک جامعه شناس و محقق علوم اجتماعی روی مسئله شجاعت در روابط اجتماعی بحث می‌کند. وی اعتقاد دارد با وجود سبک و سلیقه‌های مختلف در فرهنگ‌های مختلف این مسئله مهم است که انسان‌ها چگونه زندگی کنند و در مقابل واکنش‌ها و رفتارهای پیش بینی نشده اطرافیان چگونه رفتار کنند. وی می‌گوید باید یاد بگیریم در میان انبوهی از روابط اجتماعی یاد بگیریم تنها زندگی کنیم و اعتماد به نفس داشته باشیم.
 
«قورباغه را قورت بده» نوشته برایان تریسی 

 


برایان تریسی به شما می‌آموزد که بهتر است هرکاری را، هرچقدر سخت یا آسان، سریع و بدون تعلل انجام دهید. سخت‌ترین کاری که در زندگی به انجامش اندیشیدید چیست؟ به نظرتان سخت‌تر از قورت دادن یک قورباغه زنده می‌توان کاری را تصور کرد؟ اما آیا به این نکته توجه کرده‌اید که اگر روزتان را با این کار شروع کنید دیگر در تمام طول روز هیچ کار سخت و غیر‌قابل انجامی برای شما باقی‌نمی‌ماند؟
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257403