وزیدن «بادهای زمستانی» در بازی تاج و تخت

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۳
 
 
جرج آر. آر. مارتین، نویسنده مجموعه فانتزی «بازی تاج و تخت» اعلام کرده است که دنباله این مجموعه کتابی با نام «بادهای زمستانی» است که به زودی به بازار کتاب عرضه خواهد شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از اکسپرس، گزارش: حمید رحیمی- جرج آر.آر. مارتین، نویسنده مجموعه کتاب‌های «بازی تاج و تخت» اعلام کرده است که کتاب ششم از این مجموعه در آینده نزدیک به بازار خواهد آمد. پیش از این گمانه‌زنی‌های بسیاری درباره این کتاب از سوی رسانه‌ها شده بود.

مارتین در وبلاگ رسمی خود تصویری از جلد کتاب ششم منتشر کرده است که در حقیقت بخش ششم بعد از داستان بازی تاج و تخت است. این کتاب «بادهای زمستانی» نام گرفته است و مارتین می‌گوید یک کتاب دو جلدی دیگر نیز بعد از این کتاب می‌نویسد.

وی در وبلاگش اعلام کرد که در حال نوشتن داستان دو جلدی دیگری به نام «خون و آتش» است و اولین جلد آن به زودی منتشر خواهد شد. مارتین مشخص نکرد که کتاب «بادهای زمستانی» قبل یا بعد از داستان «خون و آتش» منتشر خواهد شد.

مارتین گفته است کتاب «بادهای زمستانی» آخرین کتاب مجموعه «یخ و آتش» خواهد بود. در حال حاضر در آمریکا آخرین فصل از سریال «بازی تاج و تخت» در حال نمایش است.

«بازی تاج و تخت» نخستین کتاب از مجموعه فانتزی-حماسی «ترانه یخ و آتش» است که برای اولین بار در ششم آگوست 1996 میلادی منتشر شد. این رمان در سال 1997 برنده «جایزه لوکاس» و «جایزه جهان فانتزی» شده و در سال 1998 میلادی «جایزه نبولا» را کسب کرد.رمان کوتاه «خون و اژدها»، برگرفته از بخش دنریس تارگریان این کتاب نیز برنده بهترین رمان کوتاه در «جایزه هوگو» شد. در ژانویه ۲۰۱۱ این رمان توسط نیویورک تایمز به عنوان رمانی پر فروش معرفی شد و در جولای همان سال به رتبه اول این فهرست رسید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257778