گلایه‌های دوباره آقای نویسنده از آقای کارگردان هالیوود !

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
, مترجم : محمد حسن لو
 
 
استیون کینگ نویسنده مشهور آمریکایی در جدیدترین کتاب خود دوباره از کارگردان هالیوودی یکی از کتاب هایش انتقاد کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از ایندیپندنت، استیون کینگ نویسنده مشهور آمریکایی و خالق کتاب‌های ژانر وحشت در کتاب جدید خود دوباره خطاب به کارگردان مشهور آمریکایی انتقاد کرد و گفت نمی‌تواند چنین اثر ضعیفی را بپذیرد.

استیون کینگ نویسنده رمان‌های ترسناک مثل «آن» بارها به نسخه سینمایی یکی از معروف ترین رمان‌هایش به نام «درخشش» از استنلی کوبریک کارگردان مشهور آمریکایی انتقاد کرده است.  کوبریک در سال 1980 فیلم درخشش را با الهام از رمان استیون کینگ ساخت. 

استیون کینگ در همان سال ساخت فیلم در مصاحبه‌ای به شدت از فیلم ساخته شده انتقاد کرده بود و آن را مثل ماشین کادیلاک صفر کیلومتری ارزیابی کرده بود که بدون موتور است. کینگ گفته بود با وجودی که یکی از طرفداران کوبریک است ولی انتظار داشت فیلم به نکات ریز رمان توجه می‌کرد. 

استیون کینگ امسال آخرین رمانش را با عنوان «بیگانه» روانه بازار کتاب کرده است. این رمان در همان روزهای ابتدایی با فروش بالایی برخوردار بود. 

نویسنده و خالق داستان‌های ترسناک در یادداشتی جدید دوباره از استنلی کوبریک انتقاد کرده است و می‌گوید هنوز نمی‌تواند خودش را راضی کند که فیلم درخشش بهتر از رمان درآمده است. 

بسیاری از منتقدان سینما فیلم درخشش را جزء بهترین آثار ساخته شده در تاریخ سینمای جهان ارزیابی می‌کنند. 

فیلم درخشش با بازی «جک نیکلسون» در سال 1980 روی پرده سینماهای آمریکا با فروش عجیب و غریبی روبرو شد. با وجود انتقادات کینگ هنوز هالیوود یکی از مشتری‌های اصلی خرید حق تالیف رمان های کینگ محسوب می شود. آخرین فیلم ساخته شده هالیوودی از روی رمان‌های کینگ همان «آن» و «برج تاریک» بود. این فیلم‌ها توانستند رکورد گیشه را در میان فیلم‌های ترسناک دیگر بشکنند. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261719