شکایت از رندوم هاوس برای خودداری از انتشار کتابی ضد اسلامی

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۴
, مترجم : محمد حسن لو
 
 
وزیر اقتصاد و بانکدار سابق آلمانی کتابی ضداسلامی نوشته است که انتشارات رندوم هاوس از چاپ آن خودداری می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین، وزیر اقتصاد دولت محلی برلین آلمان و بانکدار سابق آلمانی از انتشارات رندوم هاوس به خاطر عدم کتاب چاپ کتابی درباره اسلام شکایت کرده است. قرار است دوشنبه هفته آینده جلسه دادگاهی به این منظور برگزار شود. 

«تیلو سارازین» که پیش از این کتاب‌های مستند زیادی نوشته است از انتشارات آمریکایی رندوم هاوس شکایت کرده است. او می‌گوید انتشارات به دلایل نامعلومی به قرارداد خود برای چاپ کتاب عمل نمی‌کند. 

گفته می‌شود سارازین در ماه نوامبر سال 2016 برای نوشتن کتابی با عنوان «چگونه اسلام مانع پیشرفت جامعه است» با انتشارات آمریکایی رندوم هاوس قرارداد امضاء کرده بود. انتشارات می‌گوید حاضر نیست این کتاب را منتشر کند و سارازین باید برای چاپ آن به انتشاراتی‌های دیگر آلمانی مراجعه کند. 

سارازین عضو فعال حزب چپ گرای سوسیالیست دموکرات آلمان در سال 2010 کتابی با عنوان «آلمان درون قبرش سقوط می‌کند» به شدت به سیاست‌های مهاجرتی این کشور انتقاد کرده بود. وی اعتقاد دارد مهاجران خارجی به خصوص مسلمانان موجب تخریب جامعه آلمان می‌شوند. 

یک سخنگوی انتشارات رندوم هاوس درباره این تصمیم گفته است که این گروه انتشاراتی قبل از این نیز قصد نداشت این کتاب را منتشر کند و به خود نویسنده هم اعلام کرده بود. رندوم هاوس می‌گوید سارازین آزاد است که کتابش را در هر جای دیگری منتشر کند. 

سارازین ادعا میکند کتاب جدیدش قرار است در اواخر ماه آگوست توسط انتشارات آلمانی ورلاگ منتشر شود. 

انتشارات رندوم هاوس در سال 1998 توسط یک گروه انتشاراتی آلمان خریداری شد و بعد از ادغام با انتشارات پنگوئن فعالیت خود را در کشور اروپایی گسترش داد. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 263035