جایزه کتاب بیوگرافی استرالیا برنده خود را شناخت

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۲
, مترجم : محمد حسن لو
 
 
جودیت برت استاد دانشگاه استرالیایی توانست جایزه کتاب بیوگرافی این کشور را دریافت کند. این جایزه هر سال توسط قدیمی‌ترین کتابخانه این کشور به نویسندگان اعطاء می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین، جودیت برت نویسنده و استاد دانشگاه استرالیایی توانست با کتاب خود جایزه کتاب ملی بیوگرافی این کشور را دریافت کند. او به خاطر نوشتن کتاب بیوگرافی «آقای دیکین مرموز» این جایزه را کسب کرد. جایزه کتاب بیوگرافی استرالیا یکی از جوایز معتبر کشور استرالیاست که هر سال توسط کتابخانه عمومی نیوساوت ولز به نویسندگان بیوگرافی اعطاء می‌شود. نیوساوت ولز قدیمی‌ترین کتابخانه کشور استرالیاست.

اعضای هیئت داوران این جایزه از سوی کتابخانه امسال 31هزار دلار برای نفر برنده تعیین کرده‌اند. کتاب جودیت درباره بیوگرافی سیاستمداران این کشور نوشته شده است که از جمله آنها می‌توان به آلفرد دیکین دومین نخست وزیر این کشور اشاره کرد. در تاریخ استرالیا دیکین توانست سه بار به پست نخست وزیری این کشور برسد.

اعضای داوران علت انتخاب این کتاب را پرداختن به تاریخ کشور استرالیا و تشریح زندگی خصوصی و عمومی افراد تاثیرگذار در آن اعلام کردند.

دیکین به عنوان دومین نخست وزیر کشور استرالیا نقش اساسی در استحکام و پیشرفت آن داشت. او اولین بار در سال 1903 به عنوان نخست وزیر استرالیا انتخاب شد.

جایزه کتاب بیوگرافی استرالیا در سال 1996 تاسیس شد و هر سال مبالغ مختلفی برای برندگانش تعیین می‌کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 264026