چالش زاگرس برای زمین‌شناسان

الزویر کتاب یک زمین‌شناس ایرانی را منتشر کرد

آخرین پژوهش زمین‌شناسی درباره رشته کوه زاگرس به زبان انگلیسی
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۲
 
 
رشته‌کوه زاگرس به علت ساختارهای منحصر به فردی که به لحاظ زمین‌شناسی دارد، برای بسیاری از محققان و کارشناسان چالش برانگیز است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «تکتونیک و چارچوب ساختاری کمربند رانش رشته‌کوه زاگرس» با عنوان انگلیسی «Tectonic and Structural Framework of the Zagros Fold-Thrust Belt» نوشته علی فیروزپور سائین از سوی انتشارات الزویر منتشر شد.
 
این اثر آخرین پژوهش در میان پروژه‌های زمین‌شناسی از مجموعه الزویر است. چارچوب ساختاری کمربند زاگرس، موضوعی است که  جدیدترین تحقیقات و تحولات در ساختار تکتونیکی رشته‌کوه زاگرس را در برمی‌گیرد.

کمربند Zagros fold-thrust در میان زمین‌شناسان مشهور است و یکی از معروف‌ترین زمین‌های جهان به حساب می‌آید. به علت ساختارهای منحصر به فرد آن، زاگرس برای بسیاری از محققان و کارشناسان چالش برانگیز است.

 
 این کتاب مرجع ضروری است که در آن جدیدترین داده‌های زمین‌شناسی رشته کوه زاگرس انعکاس داده شده و نویسنده به طور کامل این جنبه را بررسی کرده است. علاوه‌ بر این، زمین‌شناسان و شرکت‌های اکتشافی در صنعت نفت در سراسر جهان به این منطقه جغرافیایی علاقه‌مند هستند؛ چراکه محدوده زاگرس یک منبع بالقوه برای هیدروکربن‌هاست. این کتاب، برای شرکت‌های نفتی، زمین‌شناسانی که درباره ساختار تکتونیکی فعالیت می‌کنند، همچنین برای دانشجویان در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌تواند مهم باشد.
 
گفتنی است «تکتونیک و چارچوب ساختاری کمربند رانش رشته‌کوه زاگرس» به زبان انگلیسی در ماه دسامبر سال 2018 از سوی الزویر منتشر شد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270160