۱
 

رمان جدید سوزان کالینز نویسنده بازی های گرسنگی

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۶
 
 
سوزان کالینز رمان بازی‌های گرسنگی را در سال 2008 چاپ کرد که با استقبال شدیدی روبرو شده است. کالینز گفته است رمانی جدید 64 سال قبل از این رمان نوشته است که قرار است سال 2020 وارد بازار کتاب شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین، بازی‌های گرسنگی یا عطش مبارزه رمانی است که ماجرای اصلی آن در یک پادآرمان‌شهر اتفاق می‌افتد که در آن ویژگی‌های منفی برتری دارند و زندگی در آن دلخواه هیچ انسانی نیست. این جوامع معمولاً زمانی از یک جامعه را نشان می‌دهند که به نابودی و هرج‌ و مرج رسیده‌ است. رمان بازی‌های گرسنگی را سوزان کالینز در سال 2008 نوشت که در آن زمان با استقبال عجیبی از سوی مخاطبان کتاب روبرو شد.
 
مجموعه داستان‌های بازی‌های گرسنگی ماجرای دختری 16 ساله به نام «کتنیس اوردین» را روایت می‌کنند که در کشوری خیالی در آمریکای شمالی زندگی می‌کند که در آن اکثر انسان‌ها نابود شده و بازماندگان با تبعات فاجعه درگیر هستند.
 
حالا سوزان کالینز رمان پیش درآمدی در رابطه با بازی‌های گرسنگی نوشته است که ماجرایش 64 سال پیش از زمان سه گانه‌اش اتفاق می‌افتد. کالینز گفته است این رمان که قرار است در سال 2020 وارد بازار کتاب شود، بیشتر روی وضعیت طبیعت و محیط زیست تمرکز کند. ماجرای این رمان 10 سال بعد از یک جنگ رخ می‌دهد که روزهای تاریک گفته می‌شود. در این روزها کشور پانم سعی می‌کند روی پای خود بایستد.
 
جو دریک رئیس شرکت فیلمسازی لیونسگیت که فیلم‌های اقتباسی این رمان را ساخته است، می‌گوید که برای انتشار این رمان لحظه‌شماری می‌کند. به احتمال زیاد پس از انتشار رمان فیلم جدیدی از این داستان ساخته خواهد شد.
 
بازی‌های گرسنگی نخستين بار در ۱۴ سپتامبر ۲۰۰۸ توسط انتشارات اسکلاستیک منتشر شد. در چاپ نخست 200هزار جلد از این کتاب به فروش رفت و تا سال 2010 تعداد 800هزار نسخه از آن چاپ شد. مدت کوتاهی بعد از انتشار، رمان به ۲۶ زبان ترجمه شد و حق انتشار آن در ۳۸ کشور فروخته شد.
 
در سه گانه بازی‌های گرسنگی بعد از نسخه اصلی دو رمان نیز به نام‌های اشتعال (۲۰۰۹) و زاغ مقلد (۲۰۱۰) نیز منتشر شدند. یک فیلم اقتباسی به کارگردانی گری راس در سال ۲۰۱۲ ساخته شد که نویسندگی و تولید مشترک آن را کالینز به عهده داشت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277073
 


 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۰۴-۰۲ ۲۲:۴۰:۳۹
بی صبرانه منتظریم (228955)