قانون منع مطالعه برای زندانیان به ایرلند رسید

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۶
 
 
مسئولان زندان ماگبری واقع در حومه شهر لیسبرن می‌گویند برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار مطالعه کتاب‌های نوشته شده درباره تروریسم را برای زندانیان این زندان ممنوع کرده‌اند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین، یک زندان در کشور ایرلند شمالی تصمیم گرفته است که سیاست‌های ضد مطالعه کتاب بعضی از زندان‌های ایالات متحده آمریکا را برای زندانیان خطرناک این زندان اعمال کند. گفته می‌شود در این زندان دولتی زندانیان شبه نظامی خطرناکی نگهداری می‌شوند.
 
مسئولان زندان ماگبری واقع در حومه شهر لیسبرن می‌گویند برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار مطالعه کتاب‌های نوشته شده درباره تروریسم را برای زندانیان این زندان ممنوع کرده‌اند. ظاهراً این ممنوعیت مطالعه برای جلوگیری از حوادث ناگوار در کشور صورت گرفته است.
 
یکی از کتاب‌هایی که مطالعه آن برای زندانیان ایرلندی ممنوع شده کتابی با عنوان تجارت ناتمام نوشته ماریسا مک‌ گلینچی استاد دانشگاه و عضو مرکز تحقیقات سیاسی دانشگاه کاونتری است.
 
مسئولان زندان می‌گویند باید محیطی آرام و به دور از تنش‌های سیاسی برای زندانیان فراهم کنند. رانی آرمور مدیر بخش خدمات زندان در گفت وگو با بی بی سی گفته است که مطالعه کتاب‌هایی که خشونت و عقاید سیاسی را ترویج می‌کنند در زندان مجاز نیستند.
 
مسئولان زندان ایرلندی لیست خاصی برای کتاب‌های ممنوعه از نظر مسئولان ایرلندی منتشر نکرده‌اند. کتاب تجارت ناتمام از سوی انتشارات دانشگاه منچستر به مطالعه رفتار جمهوری‌خواهان افراطی در کشور ایرلند پرداخته است.
 
پیش از این گزارش‌هایی در روزنامه‌های آمریکایی مبنی بر ممنوعیت کتاب‌‌های داستانی در زندان‌های آمریکا منتشر شده بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277712