کتاب مشترک مادر و دختر خانواده کلینتون‌ها

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۹
 
 
هیلاری کلینتون به همراه دخترش چلسی کلینتون بعد از کتاب خاطرات قصد دارد دومین کتابش را منتشر کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین، هیلاری کلینتون به همراه دخترش چلسی کلینتون بعد از کتاب خاطرات قصد دارد دومین کتابش را منتشر کند. کتاب دوم درباره زنان و الهام گرفتن از شخصیت‌های زن برجسته در جهان مثل ماری برید و چیماندا انگوزی آدیچی نویسنده زن نیجریه‌ای است. هیلاری کلینتون در سال 2016 کتاب خاطراتش را در بازار کتاب آمریکا منتشر کرد که با استقبال خوبی روبرو شد.
 
کلینتون در این کتاب جدید که با همکاری دخترش نوشته شده است، درباره زنان قهرمان و شجاع تاریخ صحبت کرده است. بیش از 100 شخصیت قهرمان زن در طول تاریخ در کتاب کلینتون‌ها نام برده شده و درباره زندگی و نقطه نظرهای آنها بحث شده است.
 
این کتاب قرار است از سوی انتشارات سیمون اند شوستر چاپ شود. مسئولان انتشارات مشهور آمریکایی تاریخ انتشار رسمی کتاب را اعلام نکردند ولی گفتند به احتمال زیاد در ماه اکتبر سال جاری وارد بازار می‌شود.
 
کلینتون در اظهارنظری درباره کتابش گفته است اگر تاریخ بخواهد یک درس به بشریت ارائه کند، آن این است که جهان همیشه به زنان شجاع نیاز داشته است. امیدوارم خوانندگان با مطالعه این کتاب بتوانند نظر صحیحی درباره زنان طول تاریخ کسب کنند.

به گفته کلینتون هر کدام از زنانی که در این کتاب درباره آنها بحث شده است، هر کدام به نحوی در طول تاریخ اثرگذار بوده‌اند. این کتاب در واقع تکمیل بحث‌های من با چلسی بود که از دوران نوجوانی او همیشه با هم داشتیم.

چلسی کلینتون پیش از این کتاب‌های متعددی درباره زنان آمریکایی منتشر کرده است. وی اخیراً کتابی مصور در مورد زنان آمریکایی منتشر کرده بود. یکی از کتاب‌هایش که در سال 2017 با عنوان زندگی در تاریخ و انتخاب‌های سخت چاپ شده بود، توانست در بریتانیا و آمریکا بیش از 300هزار نسخه فروش داشته باشد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279326