هفتمین نمایشگاه کتاب استان خراسان شمالی گشايش يافت

عظيمي: برنامه‌های فرهنگی باید در راستای دفاع فرهنگی باشند

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۰۰
 
 
مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران درباره هفتمین نمایشگاه کتاب استان خراسان شمالی با بیان این‌که در تمام برنامه‌های فرهنگی باید دفاع فرهنگی را ساماندهی کنیم، گفت: در این دوره از نمایشگاه کتاب استان خراسان شمالی با هدف مقابله با تهاجم فرهنگی، کتاب‌هایی را در حوزه بصیرت‌افزایی و تقویت باورهای مردم ارایه خواهیم کرد.-
محمد عظیمی
 
محمد عظیمی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، استان خراسان شمالی امروز سه‌شنبه (7 شهریور) میزبان دویست ‌و‌ سیزدهمین نمایشگاه کتاب استانی و هفتمین نمایشگاه کتاب استان خراسان شمالی خواهد بود. این نمایشگاه تا دوشنبه (13 شهریور) در مرکز استان خراسان شمالی (بجنورد) برپاست.

محمد عظیمی، مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با بیان این‌که مساله دفاع فرهنگی یا دفاع غیرعامل فرهنگی در مقابل جنگ نرم در کشور ما به تازگی مورد توجه قرار گرفته است، اظهار کرد: جنگ نرم و تهاجم فرهنگی از  مباحث مهم محسوب می‌شوند بنابراین ما باید در تمام برنامه‌های فرهنگی کشور تلاش کنیم تا دفاع فرهنگی را ساماندهی کنیم. 

وی ادامه داد: دشمن تصمیم دارد با روش‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی، بنیان‌های فکری مردم را سست کند و تغییرات فرهنگی را به وجود آورد. ما باید باورهای مردم را تقویت و با مقاوم‌سازی فکری و فرهنگی مردم در جهت مقابله با تهاجم فرهنگی حرکت کنیم. در این راه می‌توان از ابزارهای مختلف فرهنگی مانند کتاب، نشریات مکتوب استفاده کرد.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در ادامه سخنانش گفت: هفتمین نمایشگاه کتاب استان خراسان شمالی در راستای بصیرت‌افزایی عموم مردم در حوزه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی، علاوه بر عرضه کتاب‌های ارزشمند در این حوزه در برنامه‌های جنبی نیز میزبان سخنران‌های متخصص در حوزه مسایل مربوط به جنگ نرم خواهد بود. این افراد نسبت به مکاتب انحرافی و عرفان‌های نوظهور شناخت کافی دارند و با آمار، ارقام و مستندات معتبر می‌کوشند تا بطلان این عرفان‌های نوظهور را برای مردم به‌ویژه دانش‌پژوهان ترسیم کنند.

عظیمی عنوان کرد: 125 غرفه در هفتمین نمایشگاه کتاب استان خراسان شمالی دایر خواهند شد. علاوه بر آن، 15 غرفه ویژه استان خراسان شمالی در این نمایشگاه راه‌اندازی می‌شوند. 20 هزار عنوان کتاب با موضوع‌های مختلف عمومی، دفاع مقدس، کودک و نوجوان، دانشگاهی، فلسفه و تاریخ، ادبیات، شعر و حقوق در این دوره از نمایشگاه کتاب استان خراسان شمالی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرند.

وی توضیح داد: نه تنها در هفتمین نمایشگاه کتاب استان خراسان شمالی بلکه در تمام نمایشگاه‌های کتاب استانی می‌کوشیم تا کتاب‌هایی متناسب با ویژگی‌های فرهنگی، ادبی و هنری هر استان و همچنین مطالبه‌ها، توانمندی‌ها و نیازهای مردم هر استان به تهیه و ارایه کتاب اقدام کنیم.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای مخاطبان این دوره از نمایشگاه کتاب استان خراسان شمالی حدود 300 میلیون بن کتاب در نظر گرفته است که از طریق بانک عامل (بانک صادرات) در میان متقاضیان، یعنی دانشگاهیان، فرهنگیان، دانش‌آموزان، دانشجویان، اقشار فرهنگی و فرهیختگان توزیع خواهد شد.

عظیمی اظهار کرد: کتاب‌های عرضه شده در این دوره از نمایشگاه، با 40 درصد تخفیف به مردم ارایه می‌شوند. 20 درصد از این تخفیف را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و 20 درصد تخفیف باقیمانده را ناشران متقبل شده‌اند.

وی در پایان با بیان این‌که علاقه‌مندان می‌توانند در دو نوبت صبح از ساعت 9 تا 12 و عصر از ساعت 16 تا 21 از هفتمین نمایشگاه کتاب استان خراسان شمالی بازدید کنند، گفت: نمایشگاه کتاب استان خراسان شمالی فرصت بسیار ارزشمند برای مردم و طالبان کتاب به شمار می‌رود تا بتوانند کتاب‌های مورد نیاز خود را به بهای کمتری تهیه کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 147403