برترین گلزن‌ تاریخ فوتسال جهان:

قرآن می‌خواندم و با زبان روزه گل می‌زدم

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۰۰
 
 
وحید شمسایی، کاپیتان و بازیکن سابق تیم ملی فوتسال ایران و رکورددار گلزنی در مسابقات بین‌المللی این رشته ورزشی، با اشاره به این‌که ماه مبارک رمضان فرصت بسیار خوبی برای آشنایی بیشتر با قرآن است، خواندن آیات مبارکه قرآن کریم و سایر متون مذهبی را از رموز موفقیت‌های خیره کننده ورزشی‌اش عنوان کرد.-
وحید شمسایی
 
وحید شمسایی
شمسایی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) اظهار کرد: به عنوان یک مسلمان هیچگاه از توسل به ائمه اطهار (ع) و خواندن قرآن کریم غافل نبوده‌ام. ضمن این‌که سعی کرده‌ام از سایر متون مذهبی هم برای زندگی بهتر بهره ببرم.

کاپیتان تیم فوتسال «دبیری تبریز» اضافه کرد: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مناسبی برای رجوع به کتاب آسمانی مسلمانان جهان است و با توجه به حال و هوای مذهبی این ماه می‌توان از کتاب نهج‌البلاغه امیرالمونین (ع) هم رهنمودهای بسیار ارزشمندی فرا گرفت.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات متعدد فوتسال در ماه مبارک رمضان، افزود: به خاطر دارم دوره‌ای در کویت به سر می‌بردم و با توجه به شرایط آب و هوایی این کشور در ماه مبارک رمضان، تمرینات سختی را پشت‌سر می‌گذاشتم اما هرگز وظایف شرعی‌ام را فراموش نمی‌کردم و حتی با زبان روزه در سالن فوتسال حاضر می‌شدم و گل هم می‌زدم.

شمسایی همچنین در پاسخ به این پرسش که « آیا پایگاه‌ اینترنتی فوتسال‌پلانت توانسته است جایگزین کتاب‌های آموزش فوتسال در جهان بشود؟» گفت: این پایگاه به اطلاع‌رسانی آماری از لیگ‌های معتبر فوتسال جهان می‌پردازد و نمی‌تواند جای سایر مقولات آموزشی این رشته را بگیرد.
بازیکن به یادماندنی تاریخ فوتسال جهان درباره انتشار کتاب زندگینامه‌اش از سوی سازمان ورزش شهرداری تهران هم توضیح داد: این کتاب حدود پنج سال پیش منتشر شد اما ضمن تشکر از دست‌اندرکاران تولید زندگینامه‌ام، باید بگویم که از انتشارش رضایت چندانی ندارم. کتابی که با زحمات دست‌اندرکاران شهرداری تهران درباره‌ من منتشر شد، جامع و کامل نیست، چرا که زندگی ورزشی من هنوز به پایان نرسیده است.

وحید شمسایی متولد سی‌آم آذر 1355 در تهران است. وی با 387 ‬گل ملی در صدر برترین گلزنان تاریخ فوتسال جهان قرار دارد. شمسایی که هشت دوره به عنوان بهترین گلزن جام ملت‌های آسیا شناخته شده است،‌ سال‌های 2007 و 2008 از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان بازیکن سال فوتسال قاره کهن معرفی شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 175790