در گفت‌وگو با ایبنا مطرح شد

اشعری: محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی موقتاً راهگشاست

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۱
 
 
مدیر پروژه باغ کتاب درباره محل برپایی نمایشگاه کتاب در سال آینده گفت: محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران به طور موقت راهگشا است و به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم تا زمانی که مکانی دائمی برای این رویداد فرهنگی مشخص شود، نمایشگاه کتاب در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شود.
اشعری: محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی موقتاً راهگشاست
 

علی اکبر اشعری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در این باره اظهار کرد: از آن‌جا که به برگزاری نمایشگاه کتاب تهران در مصلی امام خمینی(ره) عادت کرده‌ایم، پیشنهاد می‌کنم تا تعیین مکان دائمی برای این نمایشگاه، همچنان در مصلی امام خمینی (ره) شاهد برپایی این رویداد فرهنگی باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که «چرا محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران را برای برپایی نمایشگاه کتاب تهران مناسب نمی‌دانید؟» گفت: بدون تردید به همان دلایلی که از مدت‌ها پیش، از برپایی نمایشگاه کتاب تهران در این مکان منصرف شدند، نباید آن‌جا بروند چرا که همچنان این دلایل بر قوت خود باقی هستند و در اغلب موارد حتی بیشتر نیز شده‌اند.

رییس سابق کتابخانه ملی افزود: البته شاید محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران بتواند به طور موقت راهگشا باشد اما برای این رویداد فرهنگی باید فکر اساسی کرد.

اشعری در پاسخ به این پرسش که «پروژه باغ کتاب به کجا رسید و آیا این مکان را برای برپایی نمایشگاه کتاب تهران مناسب می‌دانید؟» گفت: پروژه باغ کتاب آخرین مراحل تکمیلی خود را سپری می‌کند؛ در این راستا شهرداری در حال اتمام فعالیت‌هایش است.

وی در پایان گفت: من به مسوولان فرهنگی وزارت ارشاد و متولیان برپایی نمایشگاه کتاب تهران گفته‌ام که اگر می‌خواهند نمایشگاه کتاب تهران در باغ کتاب برپا شود باید با شهرداری صحبت کنند تا فضای مورد نیاز به این منظور را به مجموعه باغ کتاب بیفزایند چرا که استقرار این نمایشگاه در باغ کتاب در طرح شهرداری نیست.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 201253