فرهنگ در دولت تدبیر و امید

روزهای خوب فرهنگ فرا می‌رسد/ موانع پیش روی ارشاد بر همه روشن است

 
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۴:۱۱
 
 
منصور اوجی، شاعر و منتقد ادبی، رفع معضلات فرهنگی و حمایت از موضوع کتاب را وابسته به برداشتن گام‌های محکم مدیران می‌داند و معتقد است آینده روشنی در انتظار فرهنگ کشورمان است.
منصور اوجی
 
منصور اوجی
اوجی به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: طی یک سالی که از عمر دولت تدبیر و امید می‌گذرد، این دولت با همه وجود در حوزه فرهنگ وارد کارزار شده تا مشکلات این بخش را حل و فصل کند، اما به دلیل موانع و کارشکنی‌هایی که دیگر برای همه روشن است، از تحقق برخی اهدافش بازمانده است. 

وی ادامه داد: به هرحال من به ‌آینده فرهنگ ایران نگاه خوشبینانه‌ای دارم و معتقدم علی‌رغم تمام مشکلاتی که راه تحقق اهداف و سیاست‌های فرهنگی را مسدود و ناهموار کرده‌اند، دولت می‌تواند راه خودش را پیدا کند و بر این مشکلات فائق شود. 

سراینده مجموعه شعر «دفتر گمشده» اضافه کرد: به نظر من دولت برای حمایت‌ همه‌جانبه از حوزه فرهنگ که مقوله کتاب و کتابخوانی هم بخش اعظمی از آن را تشکیل می‌دهد، ناگزیر به برداشتن گام‌های محکم و جدی‌تری است. شخص رئیس‌جمهوری نگاه واقع‌بینانه‌ای به فرهنگ دارد و عملکرد یک ساله دولت یازدهم می‌تواند نویدبخش روزهای خوب و روشنی برای فرهنگ جامعه ایرانی باشد. 

منصور اوجی، شاعر پشکسوت و نام‌آشنای کشورمان، ساکن شیراز است.

«مرغ سحر»، «باغ شب»، «شهر خسته»، «کوتاه مثل آه»، «شعرهایی به کوتاهی عمر» و «دفتر گمشده» از کتاب‌های او به شمار می‌آیند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 201618