​با حضور مدیر کل اداره ارشاد استان قم

پیشکسوتان چاپ و نشر در استان قم قدردانی شدند

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۶
 
 
در نشستی صمیمی با حضور حجت الاسلام عبدالرضا ایزد پناه، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام اسماعیلیان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان قم پیشکسوتان عرصه چاپ و نشر در استان مورد قدردانی قرار گرفتند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از قم، عصر دیروز شنبه اول آذر در نشستی صمیمی با حضور حجت الاسلام عبدالرضا ایزد پناه، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام اسماعیلیان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان قم و حجت الاسلام جباری، مدیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان قم، حمید خرمی رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان قم، سید محمود حسینی مدیر عامل تعاونی ناشران استان قم و جمع دیگری از مسئولان اداره ارشاد استان قم، پیشکسوتان عرصه چاپ و نشر در استان مورد تقدیر قرار گرفتند. 

در این مراسم که برای تجلیل از انتشارات حق بین و انتشارات بیدار در مجتمع ناشران استان قم برگزار شد حجت الاسلام ایزدپناه با اشاره به این‌که این انتشارات از گذشته بسیار دور در حال فعالیت بوده‌اند و به نوعی پاتوقی برای کتاب دوستان بوده‌اند اظهار کرد: پیشکسوتان عرصه کتاب می‌توانند تجربیات خود را دراختیار دیگر ناشران قرار دهند. 

مشاور وزیر و مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به راه اندازی خبرگزاری کتاب (ایبنا) در استان قم افزود: افتتاح و آغاز به کار این خبرگزاری در استان قم می‌تواند فرصتی باشد تا بتوانیم از افرادی که در این زمینه‌ها فعالیت کرده‌اند حمایت کنیم و اطلاع رسانی مربوط به آثار آن‌ها را انجام دهیم. 

سید محمود حسینی با اشاره به این‌که کارهای زیادی در مجموعه ناشران استان قم انجام داد‌ه‌ایم گفت: آقای بیدارفر  از ناشران برجسته استان هستند و باید از ایشان به عنوان یک الگو در چاپ و نشر استان قم قدردانی شود. 

مدیر عامل تعاونی ناشران استان قم با تاکید بر وجود مشکلات حوزه نشر و موانع اقتصادی موجود بر سر راه تولید و توزیع کتاب افزود: امیدواریم این مشکلات را پشت سر بگذاریم. 

صادق حق بین از فعالان با تجربه حوزه نشر مکتوب در استان قم با بیان این‌که بالا‌ترین افتخارم وی است که از ابتدای طفولیتش در کار کتاب بوده‌، عنوان کرد: در دهه اول محرم هر سال مجموعه‌ای از اشعار و نوحه‌های حسینی را تهیه و برای حل مشکل مداحان این کتاب را هر سال تجدید چاپ می‌کنم و در همه شهرهای ایران پخش می‌کنم. 

وی افزود: از سال ۷۰ در این زمینه کار کرده‌ام و بیشتر کتاب‌هایی که چاپ کرده‌ام در حوزه اشعار آیینی و کتاب‌های مقتل امام حسین (ع) بوده است. 

در پایان این مراسم آقایان حق بین و بیدار فر به‌عنوان پیشکسوتان عرصه چاپ ونشر استان قم مورد قدردانی قرار گرفتند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 211648