به مناسبت سالروز تولد غلامحسین ساعدی

استقبال از «میز آثار غلامحسین ساعدی» در شهرکتاب ابن سینا

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۹
 
 
فروشگاه شهر کتاب ابن‌سینا به مناسبت سالروز تولد غلامحسین ساعدی (13 دی) «میز آثار غلامحسین ساعدی» را که شامل مجموعه آثار این نویسنده است، برپا کرده که با استقبال مراجعه کنندگان روبرو شده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) استقبال گسترده مراجعه کنندگان فروشگاه شهر کتاب ابن‌سینا از «میز آثار غلامحسین ساعدی» بطوری بود که آثار این نویسنده را در فهرست پرفروش‌ترین‌ کتاب‌های این فروشگاه در هفته گذشته قرار داد.

فروشگاه شهر کتاب ابن‌سینا بیش از یک سال است که با ارائه طرحی خلاق و با کمترین هزینه، میزی را به آثار نویسندگان مختلف اختصاص داده و تا کنون آثاری از احمد شاملو، پاتریک مودیانو، هانس فالادا و چند نویسنده غربی دیگر روی میز فروش ویژه این فروشگاه قرار گرفته‌اند.

«میز آثار غلامحسین ساعدی» در این فروشگاه شامل کتاب‌های «وای بر مغلوب»، «ترس و لرز»، «شب نشینی با شکوه»، «غریبه در شهر»، «عزاداران بیل»، «طاهره، طاهره عزیزم»، «دیکته و زاویه»، «آشفته حالان بیدار بخت» و مجموعه داستان‌ها و نمایشنامه‌های این نویسنده است.

همچنین در کنار این میز که تا 15 دی ماه در این فروشگاه برپاست، شرح مختصری از آثار و احوال این نویسنده، به همراه عکس‌های وی ارائه شده که در جلب مخاطب تأثیر ویژه‌ای داشته است.

ساعدی قالب داستان را می‌شناخت و نسبت به کارکردهای ابزارها و عناصر داستانی آگاهی داشت. با این‌همه نه در مقام یک مولف شکل‌گرا ظاهر شد و نه در مسیر ساختارشکنی گام برداشت. نوگرایی ساعدی در کشف و گزینش مایه‌های داستانی و نمایشی بود. کمتر نویسنده معاصر ایرانی مانند ساعدی به توصیف زندگی حاشیه‌نشینان پرداخته و از محرومیت آنان چنین با صمیمیت سخن گفته است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 214641