با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

آغاز چهارمین نمایشگاه کتاب حوزه دین در قم

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۴۵
 
 
چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب حوزه دین با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز، چهارشنبه دهم دی‌ماه در قم گشایش یافت.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از قم، چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب حوزه دین عصر امروز (چهارشنبه، دهم دی‌ماه) با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت‌(س) و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجتمع ناشران قم آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه با حضور 44 ناشر خارجی از کشورهای لبنان، سوریه، عراق، اردن، مصر و با بیش از 13هزار و 400 عنوان کتاب با موضوعات دینی و 152 ناشر با 15 نمایندگی از ناشران داخلی با بیش از 32هزار و 800عنوان با موضوعات متنوع دینی در فضایی بیش از 11هزار و 500 مترمربع تشکیل شده است.

در آیین افتتاحیه این نمایشگاه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به حوزه نشر دینی، اظهار کرد: روایات و احادیث بر این نکته تاکید دارند که قم قطب ترویج فرهنگ دینی است و نمایشگاه بین‌المللی کتاب حوزه دین به همین دلیل در قم برگزار می‌شود زیرا هم مصرف کنندگان و هم تولیدکنندگان آن در حوزه هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم تاکید کرد: نهضت تولید فکر دینی در قم آغاز شده است و با وجود مشکلات مالی، قدم‌های بزرگی برداشته شده است تا معارف انسان‌ساز شیعه منتشر شود.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیگر سخنران این مراسم بود که با ارائه آماری از کتاب‌های دینی در کشور، بر ضرورت مقابله با کتاب‌سازی و توجه به اقتصاد نشر تاکید کرد.

پس از برگزاری نماز جماعت به امامت تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س)، با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم، مدیرکل ارشاد قم، تولیت آستان کریمه اهل‌بیتس) و معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم و فرزند آیت‌الله بهجت (ره)، چهارمین نمایشگاه کتاب حوزه دین آغاز به کار کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 214693