نشست علمی «ماهیت پول» برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۱۱
 
 
نشستی علمی با موضوع ماهیت پول با سخنرانی حجت الاسلام احمدعلی یوسفی، عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در مدرسه عالی خاتم الاوصیاء برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایارن (ایبنا) از قم، نشستی علمی با موضع «ماهیت پول» با حضور و سخنرانی حجت الاسلام احمدعلی یوسفی، از اعضای هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در مدرسه عالی خاتم الاوصیاء برگزار می‌شود.
 
حجت الاسلام یوسفی، مولف کتاب «ماهیت پول و راهبردهای فقهی و اقتصادی آن» است که از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده.

وی دربخشی از کتاب آورده است: «پول یکی از پدیده‌های پیچیده اقتصادی است و باید به‌ عنوان یک موضوع فقهی و اقتصادی بررسی شود، تاریخ پول از مبادلات پایاپای آغاز شده، به پول کالایی (غیرفلزی)، پول فلزی، پول کاغذی (اسکناس) و پول تحریری می‌رسد.
هریک از این مراحل، تحولات بسیاری را از سر گذرانده است؛ امروزه بشر می‌کوشد تا در معاملات، برای انتقال ارزش مبادله‌ای خالص خود، از وسایل سریع، مطمئن و کم‌هزینه استفاده کند. کارت‌های اعتباری، کارت‌های انتقال الکترونیکی منابع مالی و پول‌های الکترونیکی از این مقوله‌اند اما مال در لغت هر چیزی است که در نظر عرف دارای ارزش مبادله باشد. در طول تاریخ سه نظریه اساسی در مورد ارزش و مالیت اشیا در بین اقتصاددانان وجود داشته است.»
 
 نشست علمی «ماهیت پول» سه شنبه 28 بهمن 93، ساعت 16 در مدرسه عالی خاتم الاوصیا واقع در قم، بلوار بهار، کوچه هشتم، فرعی سوم برگزار می­‌شود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 218027