عرضه 3500 عنوان محتوا در فروشگاه تخصصی آموزش و پرورش

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۵
 
 
محمدحسین محبت‌پناه، مدیر داخلی انتشارات مدرسه اظهار کرد: در حال حاضر بیش از سه هزار و 500 عنوان موضوع محتوا در فروشگاه تخصصی تولیدات وزارت آموزش و پرورش عرضه شده است.
 
محمدحسین محبت‌پناه، مدیر داخلی انتشارات مدرسه، درباره گشایش «نخستین فروشگاه تخصصی تولیدات وزارت آموزش و پرورش» به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: این فروشگاه نخستین فروشگاهی است که تمامی تولیدات آموزش و پرورش را در یک مجموعه عرضه می‌کند.
 
وی افزود: ایده اولیه این طرح از جایی شروع شد که در سازمان پژوهش طرحی با عنوان طرح پخش مدرسه عنوان شد. قرار بر این بود که انتشارات مدرسه در چارچوب وظایفی که به عنوان ناشر تخصصی وزارت آموزش و پرورش بر عهده‌اش محول شده است، تمام نیازهای دانش‌آموزان، معلمان و اولیا را از تولیداتی که وزارت آموزش و پرورش مناسب تشخیص داده است فراهم کند و آنها را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد.
 
عرضه کتاب‌ها با تایید کمیته سامان‌بخشی
مدیر داخلی انتشارات مدرسه ادامه داد: این تولیدات دربرگیرنده تولیدات انتشارات مدرسه، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انتشارات تربیت و انتشارات انجمن اولیا و مربیان به همراه تولیدات سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی هستند. تولیدات سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی شامل مجلات رشد، کتاب درسی، کتاب راهنمای معلمان و لوح‌های فشرده درسی می‌شود.
 
محبت‌پناه در ادامه گفت: به منظور اجرای طرح سامان‌بخشی کتاب‌های کمک آموزشی، قرار بر این شد که فقط کتاب‌هایی که در کمیته سامان‌بخشی تأیید شده‌اند، در مدارس توزیع شوند. در این فروشگاه کتاب‌های ناشرانی که در کمیته سامان‌بخشی تأیید شده‌اند نیز عرضه می‌شود.
 
ارائه آثار ناشران آموزشی غیر آموزش و پرورشی در فروشگاه
وی اظهار کرد: در حال حاضر 70 ناشر کتاب‌های خود را تحویل داده‌اند و کتاب‌های حدود 50 ناشر نیز در این فروشگاه عرضه می‌شود. این ناشران، خارج از آموزش و پرورش هستند که کتاب‌های آنها در کمیته سامان‌بخشی تأیید شده‌اند.
 
مدیر داخلی انتشارات مدرسه درباره کتاب‌های فروشگاه افزود: در حال حاضر بیش از سه هزار و 500 عنوان موضوع محتوا وجود دارد که بخش اعظمی یعنی بیش از 90 درصد آن کتاب و بخشی از آن نیز لوح فشرده، دفتر، فیلم و کتاب سفید است.
 
محبت‌پناه ادامه داد: پس از ایام نوروز، در مناسب‌های مختلفی از جمله روز جهانی کتاب کودک و در هفته معلم تخفیفاتی را به خریداران کتاب ارائه خواهیم کرد. علاوه بر این، بخش آنلاین فروشگاه نیز فعال شده است که خریداران از سراسر کشور می‌توانند به تهیه کتاب‌های آموزشی اقدام کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 220049