برگزاری دوره جدید کارگاه شعر خوانی محمد علی بهمنی

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۸
 
 
دوره جدید کارگاه شعرخوانی به دبیری محمدعلی بهمنی از 17 فروردین در سرای داستان بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان برگزار می‌شود.
 
محمدعلی بهمنی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) همزمان با آغاز سال1394 کارگاه شعرخوانی محمدعلی بهمنی، دوشنبه‌ها ساعت 17 با حضور علاقه‌مندان به شعر و ادبیات برگزار می‌شود.
 
بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان با کارگاه شعرخوانی محمدعلی بهمنی را از 6 ماه پیش هر دوشنبه برگزار می‌کرد و از آنجا که با استقبال علاقه‌مندان مواجه شد، دوره جدید این کارگاه را از هفدهم فرودین ماه برپا می کند.
                               
محمدعلی بهمنی متولد 27 فروردین 1321 در شهر دزفول است. نخستین شعر بهمنی در سال 1330، یعنی زمانی که تنها 9 سال سن داشت، به چاپ رسید. «ام‍ان‍م‌ ب‍ده‌»، «ای‍ن‌ خ‍ان‍ه‌ واژه‌ه‍ای‌ ن‍س‍وزی‌ دارد»، «ب‍اغ‌ لال»، «تنفس آزاد با محمدعلی بهمنی»، «جسمم غزل است اما: روحم همه نیمایی‌ست»(گزیده اشعار)، «ش‍اع‍ر ش‍ن‍ی‍دن‍ی‌س‍ت‌»(گ‍زی‍ن‍ه‌ ش‍ع‍ر)، «ع‍ش‍ق‌ اس‍ت»، «غ‍زل»‌، «گ‍اه‍ی‌ دل‍م‌ ب‍رای‌ خ‍ودم‌ ت‍ن‍گ‌ م‍ی‌ش‍ود»، «من زنده‌ام هنوز و غزل فکر می‌کنم» و «چتر برای چه، خیال که خیس نمی‌شود» عنوان‌های دفترهای شعر منتشر شده این شاعر هستند.
 
این شاعر در سال 1378 موفق به دریافت تندیس خورشید مهر به عنوان برترین غزل‌سرای ایران شد. در سال 1383 با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، همزمان با برگزاری ششمین کنگره سراسری شعر و داستان جوان در بندرعباس نکوداشت محمدعلی بهمنی برگزار شد. در کنگره سراسری شعر دفاع مقدس نیز از او تقدیر شده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 220556