۱
 
بهترین رمان دهه نخست قرن 21 به ایران می‌رسد

کتاب فیلم معروف «ننگ بشری» در دست انتشار است/رمان‌های تلخی که نویسنده را به شهرت رساند

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۰
 
 
مجتبی پورمحسن، شاعر، نویسنده و مترجم 6 عنوان کتاب در دست انتشار دارد و یکی از کتاب‌های او نیز در نمایشگاه کتاب تجدید چاپ می‌شود. پورمحسن به تازگی رمان «ننگ بشری» فیلیپ راث را ترجمه کرده است.
 
فیلیپ راث
پورمحسن در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) عنوان کرد: به تازگی کتاب «عاشقانه‌های نزار قبانی» با ترجمه من و مهناز زاوه منتشر شده است. همچنین مجموعه داستان «لنین در رشت» من نیز پس از یکسال و نیم مجوز انتشار دریافت کرده است و به زودی از سوی نشر چشمه راهی بازار کتاب خواهد شد.
 
وی افزود: ترجمه رمان «ننگ بشری» اثر فیلیپ راث نیز مجوز دریافت کرده و از سوی نشر چشمه به ویترین کتابفروشی‌ها راه خواهد یافت. همچنین مجموعه شعری با نام «شکارچی بی‌وقفه» را در دست انتشار دارم که این کتاب را هم نشر چشمه منتشر می‌کند.
 
این شاعر و مترجم ادامه داد: مجموعه مصاحبه‌ها با شاعران و نویسندگان و نمایشنامه‌نویسان خارجی با عنوان «نوشتن سرنوشت من است» از سوی انتشارات هزاره سوم اندیشه به چاپ می‌رسد. این کتاب حدود 600 صفحه است.
 
پورمحسن اضافه کرد: رمان «آمیناداب» نوشته موریس بلانشو نویسنده فرانسوی هم در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به چاپ سوم می‌رسد.
 
این مترجم گفت: رمان «ننگ بشری» رمان فوق‌العاده زیبایی است که سال 2003 فیلمی سینمایی‌ نیز بر اساس آن ساخته شد که در آن آنتونی هاپکینز و نیکول کیدمن نقش آفرینی کردند. این کتاب در واقع نقد تلخی از نژادپرستی عمیق جامعه آمریکاست. فیلیپ راث نیز همیشه با این رمان‌های تلخش معروف است. او سال‌ها کاندیدای نوبل ادبیات است و همیشه جزو سه نفر اول این جایزه مطرح می شود. در یکی از نشریات امریکایی نیز این رمان بهترین رمان دهه نخست قرن بیستم شناخته شده است.
 
مجتبی پورمحسن متولد رشت و روزنامه‌نگار است. از او تاکنون مجموعه شعرهای «من می‌خواهم خودم را تصادف کنم خانم پرستار»، «هفت‌ها» و «تانگو تک نفره» منتشر شده است. «روز انگشت» که شامل 45 قطعه شعر سپید اوست سال 92 از سوی نشر زاوش منتشر شد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 221584
 


 
فریدون مجلسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۳-۰۳ ۰۸:۳۱:۴۷
کتاب زنگار بشر که نام ننگ بشری هم بر آن نهاده اند را انتشارات البرز 12 سال قبل با ترجمه من منتشر کرده است! یک قدری از دوباره کاری فراتر می رود! (225283)