آرتور کوپیت هم به بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران آمده است

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۱
 
 
مجموعه نمایشنامه‌های آرتور کوپیت، نمایشنامه‌نویس سرشناس و معاصر آمریکایی با ترجمه عاطفه پاکبازنیا از سوی نشر افراز در بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود.
 
آرتور کوپیت
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مجموعه آثار آرتور کوپیت، نمایشنامه‌نویس معاصر آمریکایی با ترجمه عاطفه پاکبازنیا از سوی نشر افراز در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه می‌شود. از این مجموعه تا کنون پنج جلد عرضه شده که آخرین جلد آن یعنی نمایشنامه «اُه پدر، پدر بیچاره مامان تو را در کمد آویزان کرده و من دلم خیلی گرفته» در ماه گذشته (فروردین 1394) منتشر شده است.

عناوین دیگر مجلدات مجموعه آثار کوپیت که در ایران با ترجمه عاطفه پاکبازنیا منتشر شده‌اند، به این شرح است: «بازجويی نيک و سه نمايشنامه ديگر»، «روزی كه ابليس برای تنيس بازی بيرون آمد»، «موسيقی مجلسی» و «سرخ پوست‌ها».
نمایشنامه «اُه پدر، پدر بیچاره مامان تو را در کمد آویزان کرده و من دلم خیلی گرفته» در 104 صفحه و بهای 6 هزار و 600 تومان، «سرخپوست‌ها» در 120 صفحه و بهای هفت هزار و 200 تومان، «موسیقی مجلسی در 72 صفحه و بهای سه هزار و 500 تومان، «روزی که ابلیس برای تنیس‌ بازی بیرون آمد» در 80 صفحه و بهای سه هزار تومان و «بازجویی نیک و سه نمایشنامه دیگر» در 104 صفحه و بهای سه هزار و 600 تومان در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.

 لازم به توضیح است که شمارگان هرکدام از این کتاب‌ها هزار و 100 نسخه است.

نشر افراز در بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران در سالن اصلی ناشران عمومی، شبستان، راهروی 30 و غرفه شماره 30 واقع است.

آرتور کوپیت نویسنده مشهور و معاصر آمریکایی (متولد 1937) است. بسیاری از منتقدان ادبیات نمایشی معاصر از کوپیت با عنوان مهم‌ترین نمایشنامه‌نویس ادامه دهنده راه ابزوردیست‌های دهه‌های  50 و 60 میلادی در اروپا یاد می‌کنند.
پیشتر نمایشنامه «اُه پدر، پدر بیچاره مامان تو را در کمد آویزان کرده و من دلم خیلی گرفته» با ترجمه شهرام زرگر نیز منتشر شده بود که اکنون در بازار کتاب نایاب است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 222516