در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران صورت گرفت

امضای تفاهمنامه همکاری میان معاونت فرهنگی ارشاد و رجا

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۷
 
 
تفاهمنامه همکاری میان معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شرکت حمل و نقل ریلی رجا در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران امضا شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) صبح جمعه (25 اردیبهشت‌ماه) تفاهمنامه‌ای با حضور سید عباس صالحی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سیدحسن موسوی‌نژاد، عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا منعقد شد.

سید عباس صالحی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست گفت: در نمایشگاه امسال برنامه هایی آغاز شده که در سال های آینده به صورت جدی‌تر دنبال می شود. یکی از این برنامه‌ها امضای تفاهم‌نامه بین معاونت فرهنگی با نهادهایی است که بتوانند به صنعت نشر و کتابخوانی کمک کنند.

صالحی به امضای تفاهمنامه مشترک میان معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شرکت پست اشاره کرد و درباره این تفاهمنامه‌ها اظهار کرد: امیدواریم با فرهنگ‌سازی و خبرسازی بتوانیم حوزه‌های متنوع دیگر را هم با کتاب درگیر سازیم و نمایشگاه کتاب تهران جایگاهی برای انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی در همین زمینه باشد.
 ‌
 موسوی‌نژاد، مدیر عامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا نیز بیان کرد: با توجه به این‌که بسته‌بندی کتاب شکیل است و قطار هم وسیله‌ای امن و سریع به شمار می‌آید، آمادگی داریم با ناشران برای حمل کتاب‌هایشان همکاری کنیم.

موسوی‌نژاد درباره همکاری‌های دیگر با معاونت فرهنگی ارشاد افزود: در سال، حدود 28 میلیون مسافر توسط قطار به شهرهای مختلف سفر می‌کنند که به طور متوسط مسافت 700 کیلومتر و زمان 10 تا 12 ساعت را در قطار می‌گذرانند. مسافران عمدتاً در این زمان وقت آزاد دارند. اگر در قطارها کتابخانه وجود داشته باشد می‌تواند به استفاده صحیح از وقت کمک کند.

مدیر عامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا بیان کرد: از همه مسیرها به تهران قطار وجود دارد و می‌توانیم در روزهای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران  قطارهایی را ویژه نمایشگاه اختصاص دهیم تا مخاطبان کتاب بتوانند در ایام نمایشگاه در سریع‌ترین زمان و با تخفیف به نمایشگاه کتاب بیایند. به نظرم از این طریق کاروان بازدیدکنندگان از نمایشگاه هم ایجاد می‌شود.
 
معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پیشنهاد تشکیل یک کارگروه را مطرح کرد تا کتابخانه‌های داخل قطار با همکاری معاونت فرهنگی و شرکت رجا تا پیش از هفته کتاب امسال راه‌اندازی شود.  

در پایان این نشست تفاهمنامه همکاری میان معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شرکت حمل و نقل ریلی رجا امضا شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 222786