از سوی نشر موغام صورت گرفت

انتشار دومین جلد مجموعه مقالات «بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات»

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۵
 
 
دومین جلد از مجموعه مقالات سمینار «بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات» به کوشش مجید سرسنگی و سجاد باغبان ماهر از سوی نشر موغام تبریز منتشر شد. این سمینار در تیر 1391 در خانه هنرمندان برگزار شد و نخستین جلد کتاب مجموعه مقالات نیز در تیر 1392 منتشر شده بود.
 
روی جلد کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، پس از گذشت سه سال از برگزاری همایش یک‌روزه «بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات» در خانه هنرمندان، دومین جلد از مجموعه مقالات آن چندی پیش با کوشش مجید سرسنگی، مدیرعامل خانه هنرمندان و سجاد باغبان ماهر، معاونت آموزشی و پژوهشی خانه هنرمندان، از سوی نشر موغام منتشر و روانه کتابفروشی‌ها شد. برای مطالعه گزارش «ایبنا» از این همایش اینجا را کلیک کنید.

این کتاب شامل 10 مقاله و پیاده‌سازی دو سخنرانی است که در جلد نخست منتشر نشده بودند. موضوع سخنرانی‌های درج شده در این کتاب و نام سخنران‌ها به این شرح است: «شهر و امر تماشایی» فرزان سجودی و «روایت‌ها و یادها» پرویز کلانتری.

همچنین عناوین مقاله‌های منتشر شده در این کتاب نیز از این قرار است: «پرچگاه‌های معنایی در بازنمایی‌های شهر تهران: رویکردی لکانی» وحید میهن پرست، «ملاحظاتی درباب فضای شهری در سینما» مازیار اسلامی، «شهر در خشت و آینه: بازنمودی از زندگی در شهر بی‌هویت» علیرضا قاسمخان، «تصویر تهران در سفرنامه‌های خارجی» جلیل قاسمی، «شهر به مثابه دیگری بزرگ در فیلم راننده تاکسی اثر اسکورسیزی» عابس خلقی، «نمایش شهری و خلق فضاهای شهری سرزنده» نینا الوندی پور و معصومه سربندی، «بازشناسی و نشانه‌شناسی شهرها در ادبیات معاصر ایران» محمدباقر خسروی و فاطمه صداقت، نگاهی به فضایی مردانه از کلام در خاطره نگاری‌ها» ایلمیرا دادور، «نشانه‌شناسی شهرهای خیالی در رمان در جست‌وجوی زمان از دست رفته» مینا دارابی و «تبیین جامعه‌شناختی بازنمایی متفاوت شهرهای آبادان و پاریس در رمان‌های اسماعیل فصیح.

نخستین جلد این مجموعه در تابستان 1392 شامل 20 مقاله ارائه شده در سمینار، به کوشش بهمن نامورمطلق، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی و معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، با شمارگان سه هزار نسخه، 478 صفحه و بهای 20 هزار تومان از سوی موسسه نشر شهر روانه کتابفروشی‌ها شده بود. برای مطالعه گزارش منتشر شده در ایبنا از آیین رونمایی این جلد به این نشانی بروید. همچنین معرفی کامل این کتاب نیز از اینجا قابل مشاهده است.

سیدمحمد بهشتی، پیروز حناچی، مرتضی بابک معین، محمدرضا مریدی، بهمن نامورمطلق، منیژه کنگرانی، محمدعلی رجبی، مریم لاری، احمد شاکری، سعید محمود کلایه و... نام تنی چند از نویسندگانی است که مقاله آنها در جلد نخست «بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات» منتشر شده بود.

دومین جلد کتاب مجموعه مقالات «بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات» با کوشش مجید سرسنگی و سجاد باغبان ماهر، با شمارگان هزار و 100 نسخه، 160 صفحه و بهای 15 هزار تومان از سوی نشر موغام تبریز عرضه شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 222916