«پیانو for Dummies» منتشر شد/ به‌کارگیری آسان یکی از وسایل بزرگ منزل!

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۹
 
 
کتاب «پیانو» از سری مجموعه کتاب‌های «for Dummies» نوشته بلیک نیلی، نوازنده و آهنگساز آمریکایی با ترجمه گلناز نویدان منتشر شد. در این کتاب به همراه یک لوح فشرده به صورت آسان، نوازندگی پیانو برای عموم مخاطبان آموزش داده می‌شود.
 
روی جلد کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، انتشارات آوند کتاب «پیانو» از مجموعه کتاب‌‌های «for Dummies» را نیز منتشر کرد. نویسنده این کتاب بلیک نیلی، آهنگساز، رهبر ارکستر، تنظیم کننده و نوازنده پیانوی اهل ایالات متحده آمریکا و مترجم آن گلناز نویدان است.

کتاب 6 بخش و 20 فصل دارد. عناوین بخش‌های ششگانه به ترتیب عبارتند از «آشنایی با سازهای کلاویه‌ای»، «اصول نت‌نگاری برای سازهای کلاویه‌ای»، «کسب مهارت در ساز نوازی»، «اصول زیبایی شناسی موسیقی»، «اهمیت مهارت‌های نوازندگی» و «بخش 10‌تایی‌ها».

بخش نخست کتاب پنج فصل با عناوینی به این شرح دارد: «من عاشق پیانو هستم»، «آشنایی با خانواده سازهای کلاویه‌دار»، «جست‌وجو در بازار»، «اصول مراقبت صحیح از ساز» و «88 کلاویه، سه پدال، 10 انگشت و دو پا».

دیگر بخش‌های کتاب هرکدام سه فصل دارند که عناوین هرکدام به صورت ذیل است.
بخش دوم: «خواندن نت‌ها و فواصل بین آنها»، «وارد شدن ریتم به بازی» و «مسیر هموار شده». بخش سوم: «نواختن ملودی»، «گام» و «دست چپ فراموش نشود». بخش چهارم: «سنگ بنای هارمونی»، «علائم سرکلید و تنالیته» و «غنی‌تر کردن صدا با آکورد». بخش پنجم: «موسیقی‌تان را زیباتر کنید»، «ریتم‌های زیبا» و «بررسی سبک‌ها». بخش ششم: «10 روش برای بهتر شدن تمرین و اجرا»، «10 روش برای فراتر رفتن از مطالب این کتاب» و «10 سوالی که باید از معلم پیانوی آینده‌تان بپرسید».

محتوای «لوح فشرده» همراه کتاب نیز شامل افزون بر 90 قطعه ضبط شده از اجرای تمرین‌ها و ترانه‌های داخل کتاب، قطعاتی که با استفاده از مترونوم اجرا شده‌اند تا امکان هم‌نوازی با نوازندگان اصلی را برای مخاطبان کتاب فراهم کنند و همچنین نمونه‌هایی از رِنگ زمینه در سبک‌های جاز، راک، کلاسیک، کانتری و سول برای آشنایی عمیق‌تر مخاطب با انواع سبک‌های موسیقی با محوریت پیانو است.

در بخشی از مقدمه کتاب آمده است: «به کتاب پیانو for Dummies خوش آمدید. اگر دوست دارید پیانو بزنید، نترسید؛ پیانو هم مثل بقیه وسایل خانه است، فقط کمی بزرگ‌تر. تعدادی هم کلید سیاه و سفید دارد. با کمک این کتاب می‌توانید از پیانوی خود که تا حالا در گوشه اتاق خاک می‌خورده استفاده کنید... این کتاب آموزش پیانو را از ابتدایی‌ترین مرحله آغاز می‌کند و آنچه را که لازم است بدانید به شما می‌آموزد تا بتوانید با پیانو نغمه‌های دل‌انگیزی بنوازید.»

«پیانو» از سری مجموعه کتاب‌های دامیز، نوشته بلیک نیلی و ترجمه گلناز نویدان با شمارگان هزار و 500 نسخه، به همراه یک لوح فشرده، 350 صفحه و بهای 23 هزار تومان از سوی انتشارات آوند دانش روانه کتابفروشی‌ها شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 223435