انتشار دو کتاب تازه به قلم چهره ماندگار رشته معماری

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
محمود گلابچی، چهره ماندگار رشته معماری از انتشار دو کتاب جدیدش با عنوان‌های «مدیریت پروژه و اخلاق» و «مدیریت ایمنی پروژه» خبر داد.
 
دکتر محمود گلابچی، چهره ماندگار رشته معماری، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره انتشار دو کتاب جدیدش اظهار کرد: کتاب «مدیریت پروژه و اخلاق» و «مدیریت ایمنی پروژه» در دو ماه اخیر از سوی انتشارات دانشگاه پارس منتشر شد.
 
وی درباره کتاب «مدیریت پروژه و اخلاق» افزود: این کتاب با هدف تأکید بر اهمیت توجه به اخلاق در حوزه‌های مختلف علمی به‌ویژه مدیریت پروژه به‌صورت مشترک با مهندس مجتبی امیری، متخصص حوزه مدیریت پروژه طی دو سال تألیف شد.
 
گلابچی در ادامه با اشاره به جایگاه علم اخلاق در عرصه دانشگاهی گفت: علم اخلاق به‌عنوان یکی از گرایش‌‌های بین‌رشته‌ای، عمری نزدیک به 10 سال دارد. اهمیت این موضوع موجب شده تا در قالب رشته‌ای مستقل در دانشگاه‌ها ارائه شود.
 
نویسنده کتاب «طراحی مفهومی ساختمان‌های بلند» تصریح کرد: علم امروز به اثبات رسانده که شرط رسیدن به موفقیت، رعایت مبانی و اصول اخلاقی است. بنابراین در کشور تصمیم داریم رشته‌ای به‌عنوان علم اخلاق ایجاد کنیم.
          
چهره ماندگار معماری کشور با اشاره به وجود مؤلفه‌های اخلاقی در فرهنگ و آیین ایرانیان، درباره فصل‌های این کتاب ادامه داد: از جمله مباحث این کتاب می‌توان به موضوع اخلاق در مبانی امروز، نظریات علمی درباره علم اخلاق، تأثیر علم اخلاق در مدیریت پروژه‌ها و تأثیر علم اخلاق در پیشبرد اهداف پروژه اشاره کرد. رعایت اخلاق در مقیاس فردی و اجتماعی در مجموعه و فضای کاری موجب افزایش بهره‌وری خواهد شد.
 
دارنده کرسی یونسکو در فناوری معماری اسلامی و گفت‌وگوی بین فرهنگی گفت: تعهد افراد نسبت به انجام وظایف خود،‌ صداقت و امانت‌داری، پایبندی به ارزش‌ها حتی در کشور‌هایی که مانند کشور‌ ما که قرن‌هاست در این حوزه شهره است، جایگاه ندارد. رعایت اصول آن در موفقیت‌های کاری بسیار مؤثر است.
 
گلابچی در ادامه در تشریح بیشتر جایگاه علم اخلاق افزود: به‌عنوان مثال، مدیران با هدف پیشبرد اهداف خود، آموزش رایانه به کارمندان را در برنامه کاری خود قرار می‌دهند، اما رعایت اصول اخلاقی از این دسته آموزش‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. جهان امروز به این نتیجه رسیده که اصول فکری بیش از حقوق و مزایا موجب افزایش بهره‌وری می‌شود.

وی در ادامه درباره انتشار کتاب دیگرش با عنوان «مدیریت ایمنی پروژه» اظهار کرد: این کتاب با محوریت موضوع ایمنی در محیط کار و تأکید بر حفظ سلامتی انسان، از سوی انتشارات دانشگاه «پارس» به بازار نشر عرضه شده است. «مدیریت ایمنی پروژه» نیز به‌صورت مشترک با مهندس مجتبی امیری در طول یکسال و نیم تألیف شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 223861