از سوی انتشارات امیرکبیر صورت گرفت

انتشار دومین چاپ مجموعه شعر «حرف‌های گریه‌دار»

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۸
 
 
مجموعه شعر «حرف‌های گریه‌دار» سروده فاضل ترکمن از سوی انتشارات امیرکبیر به چاپ دوم رسید.
 
فاضل ترکمن
فاضل ترکمن به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: «حرف‌های گریه‌دار» نخستین کتاب من است که در سال 1389 با تصویرگری یاشار صلاحی، از سوی انتشارات امیرکبیر (کتاب‌های شکوفه) در شمارگان پنج هزار نسخه، منتشر شد. این ناشر به تازگی چاپ دوم کتاب را روانه کتابفروشی‌ها کرده است.

وی افزود: «حرف‌های گریه‌دار» شامل 10 شعر با درون‌مایه‌ تلخ و با نگاه به روانشناسی زندگی امروز است و برنده جوایزی مانند «سرو بلورین ششمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر» و «لوح تقدیر پانزدهمین جشنواره کتاب سال کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» شده است.

ترکمن ادامه داد: من این کتاب را به دکتر پروین سلاجقه تقدیم کرده‌ام. همچنین بسیار خوشحالم که نخستین کتابم با تایید مصطفی رحماندوست و بیوک ملکی منتشر شده است.

چاپ دوم «حرف‌های گریه‌دار» سروده فاضل ترکمن با شمارگان هزار و 500 نسخه و بهای دو هزار و 500 تومان از سوی انتشارات امیرکبیر روانه کتابفروشی‌ها شده است. رضی هیرمندی، مترجم و منتقد در مقاله‌ای از کتاب «حرف‌های گریه‌دار» به عنوان اثری ترجمه‌پذیر و با درون‌مایه‌ای بدون مرز یاد کرد.

درباره شاعر
فاضل ترکمن متولد 1367 در تهران، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی است. وی فعالیت مطبوعاتی خود را از اوایل دهه 80 زیرنطر عمران صلاحی و سیمین بهبهانی آغاز کرد.

«سفر به قبرستان»، «پول چراغ جادو»، «کیف پول من گرسنه است»، «یکی بیاید مرا لِه کند» و «وقتی دماغ پینوکیو توی سوراخ گوش من بود» عناوین دیگر کتاب‌های منتشر شده فاضل ترکمن است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مجموعه شعر «حرف‌های گریه‌دار» به نشانی زیر مراجعه کنید:

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 228449