شهریار عباسی رمان «بازیگوش» را در دست نوشتن دارد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۸
 
 
شهریار عباسی، داستان‌نویس رمان جدیدی با عنوان «بازیگوش» را در دست نوشتن دارد و تا حدود یک سال دیگر آن را به ناشر می‌سپارد.
 
شهریار عباسی
شهریار عباسی، داستان‌نویس در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) عنوان کرد: رمان جدیدی با عنوان «بازیگوش» در دست انتشار دارم. این رمان به تاریخ معاصر می‌پردازد و درباره مسایل اجتماعی سخن می‌گوید.
 
وی افزود: موضوع رمانم درباره مردمی است که در برابر اتفاقات واکنش‌هایی نشان می‌دهند. از آن‌جا که ادبیات داستانی کار چندانی با تاریخ ندارد من هم در این رمان به شخصیت‌های مهم سیاسی و اجتماعی نپرداخته‌ام و موضوع رمانم آحاد مردم‌اند؛ مردمی که حوادث اجتماعی را نمی‌آفرینند اما در این حوادث نقش دارند.
 
این داستان‌نویس توضیح داد: همواره دوست دارم موضوع داستان‌ها و رمان‌هایم مردم باشند؛ کسانی که به نوعی دربرابر موضوعات اجتماعی منفعل‌اند. موضوع رمان «بازیگوش» از کودتای 28 مرداد تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ را دربرمی‌گیرد.
 
عباسی اضافه کرد: این رمان از دو زاویه دید روایت می‌شود. یکی از نظرگاه سوم شخص و دیگری از زاویه اول شخص. من در این رمان سعی کرده‌ام مسایل انسانی را به تصویر بکشم.
 
شهریار عباسی، داستان‌نویس است. از میان کتاب‌های او می‌توان به «دختر لوتی» اشاره کرد. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 228973