۲
 

اقدام خود جوش تعدادی دانش‌آموز در اهدای کتاب به مناطق محروم/ در لذت کتاب خواندن با من شریک باش

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۴
 
 
تعدادی از دانش‌آموزان دبستان ساعی واقع در منطقه شش تهران، در اقدامی خودجوش کتاب‌های نو و خوانده شده خود را به کتابخانه‌های مناطق محروم استان بوشهر اهدا کردند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) دانش‌آموزان کلاس سوم نیلوفر دبستان ساعی واقع در منطقه شش تهران، در اقدامی خودجوش کتاب‌های نو و خوانده شده خود را به کتابخانه‌های مناطق محروم استان بوشهر اهدا کردند.

پانته‌آ خرسندی از شاگردان کلاس سوم نیلوفر دبستان ساعی که آغاز کننده این اقدام بوده، در این باره گفت: متوجه شدم یک گروه ترویج کتاب در فراخوانی اعلام کرده که برای توسعه کتابخانه در روستاهای محروم استان بوشهر و همین‌طور برای  ترویج کتابخوانی در این مناطق به کتاب کودک نیاز دارد. دراین فراخوان آمده بود «حتی اگر کتاب‌ها قبلاً خوانده شده باشند اشکالی ندارد». برای همین تصمیم گرفتم بخشی از کتاب‌های کتابخانه‌ام را برای آنها بفرستم.

این دانش‌آموز ادامه داد: این موضوع را با همکلاسی‌هایم نیز در میان گذاشتم  و آنها  هم خواستند تا کتاب‌هایشان را هدیه کنند. هرکدام چند جلد کتاب آوردند تا برای بوشهر پست کنم. در طول یک هفته 360 جلد کتاب جمع شد که 60 درصد آنها نو و بقیه آنها در حد نو بودند.

پانته‌آ خرسندی درباره کتاب‌های اهدایی توضیح داد: 90 جلد آنها مناسب سنین پیش دبستانی و کلاس‌های اول و دوم و 160 جلد نیز مناسب نوجوان و بقیه مناسب گروه سنی 8 تا 12 سال بودند. کتاب‌ها موضوعات متنوعی داشتند؛ مانند آموزشی، علمی، تخیلی، ادبیات کهن، داستانی و شعر کودک و نوجوان. حدود نیمی از آنها نیز ترجمه بودند.

پانته‌آ خرسندی و همکلاسی‌هایش به همراه این کتاب‌ها نامه‌ای برای افرادی که این کتاب‌ها را دریافت می‌کنند ارسال کردند که متن آن در زیر ارائه می‌شود.

دوست بوشهری‌ام

 تو را ندیده‌ام. با تو صحبت نکرده‌ام. نامت را نمی‌دانم اما می‌دانم مثل من کودکی. در ایران زندگی می‌کنی. فارسی می‌دانی و کتاب‌های درسی‌ات مثل کتاب‌های من است و مثل من دوست داری کتاب بخوانی. این‌ها کافی است تا تو را دوست خودم بدانم. برای همین می‌خواهم در لذت خواندن کتاب‌هایم با من شریک باشی... امیدوارم روزی تو را ببینم تا درباره کتاب‌ها باهم صحبت کنیم...

 

امضا

نام و نام خانوادگی دانش آموز          نام پدر

آنا        اشتری نخعی                     تیمور      

کیانا      اکبری                            کسری 

دینا       اعرابی                          منوچهر  

پرند      برکپور                           ناصر    

نیکی      خدابخش                         جابر

پارمیس    دباغ                             جلال

مانا       دستورتبار                       شاهین

کیمیا     حسنی  جاوید                    مهدی

نادیا      رجبی                            روح الله          

یاسمین   رودگرکیا دارا                  شروین

کیانا      شعبانی                          شهریار

آوین      شیخان                           فرهاد  

 آیلی     غفرانی

سروین   کلانتری                         علی

غزل      مینایی                           داود

پارمیس  موسوی                          سید اکبر

پانته آ    خرسندی                         محمد
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 229302
 


 
من آنا اشتری هستم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۲-۱۰ ۲۲:۳۲:۵۸
من آنا اشتری هستم و دوستم پانته آ خرسندی یکی از همان هایی هستیم که کتاب اهدا کردیم امیدواریم مناطق محروم از کتاب هایی که برایشان فرستادیم خوششان آمده باشد (224557)
 
من پانته آ خرسندی هستم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۲-۱۰ ۲۲:۵۶:۴۱
بوشهری های عزیز امیدوارم از کتاب هایی که براتون فرستادم لذت برده باشید (224558)