۲
 

آثار جدید روشنک حیدری به دست کودکان می‌رسد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
روشنک حیدری، شاعر و نویسنده کودک و نوجوان، از تولید تعدادی شعر و داستان جدید مانند مجموعه چهار جلدی «شب‌ها با یک قصه ناب سفر کنید به شهر خواب»، «قصه‌های شاهنامه» و «دویدم و دویدم» برای کودکان و نوجوانان خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، روشنک حیدری، شاعر و نویسنده کودک و نوجوان، درباره جدیدترین آثارش گفت: در حال حاضر تعدادی کتاب در قالب شعر و داستان برای کودکان نوشته و سروده‌ام که به ناشران مختلف برای انتشار تحویل داده‌ام.
 
وی توضیح داد: از جمله این کتاب‌ها می‌توانم به مجموعه چهار جلدی «شب‌ها با یک قصه ناب سفر کنید به شهر خواب» اشاره کنم که داستان‌های آن برگرفته از آثار کهن مانند بوستان و گلستان، قابوس‌نامه، مصیبت‌نامه و شاهنامه است و برای کودکان گروه سنی «ب و ج» نوشته شده است. هر کدام از جلدهای این مجموعه شامل داستان‌های دلنشین و پندآموزی از گذشته تا امروز است که در قالب 170 تا 180 صفحه و در مجموع 365 صفحه بیان شده است.
 
حیدری درباره سایر آثارش نیز گفت: مجموعه 14 جلدی دیگری هم شامل شعر و نثر به‌صورت توامان درباره زندگینامه 14 معصوم نوشته‌ام که چندی پیش به انتشارات نسیم کوثر تحویل داده‌ام. در هر جلد این مجموعه درباره زندگی ائمه از زمان تولد تا شهادت اطلاعاتی به کودکان گروه سنی «ج» داده شده است.
 
این نویسنده و شاعر اضافه کرد: همچنین در مجموعه 6 جلدی دیگری هم در قالب شعر اطلاعاتی درباره ایرانگردی، گردشگری، مکان‌های تفریحی، غذاهای سنتی، سوغاتی‌ها و پوشش 6 استان کشور مانند اصفهان، شیراز، کرمانشاه، همدان و کرمان، به کودکان گروه سنی «ج» داده شده است. این مجموعه را برای چاپ به انتشارات نسیم کوثر تحویل داده‌ام و کار تصویرگری آن به پایان رسیده است.
 
حیدری همچنین گفت: کتاب دیگری هم با عنوان «قصه‌های شاهنامه» را که شامل داستان‌هایی از شخصیت‌ها و قهرمانان شاهنامه است را برای نوجوانان بازآفرینی کرده و برای چاپ به انتشارات اندیشه کهن سپرده‌ام. علاوه بر این دو اثر کودکانه هم با عنوان «دویدم و دویدم» و «حسنی» را برای چاپ به انتشارات «یکی بود یکی نبود» تحویل داده‌ام که به‌زودی منتشر می‌شود.
 
روشنک حیدری، شاعر و نویسنده کودک و نوجوان، در سال 1360 در مسجد سلیمان متولد شد. وی تا به حال حدود 40 اثر برای بچه‌ها نوشته است. از جمله آنها می‌توان به «قلی و عید نوروز»، «آشنایی با وسایل نقلیه»، «خطرهای ریز و درشت»، «دخترم تولدت مبارک»، «لالایی» و «بابای مهربونم» اشاره کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 229533
 


 
میثم سرشگانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۱۱-۱۲ ۱۷:۱۵:۳۶
موفق باشد (227809)
 
ساره بازاج
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۰۳-۰۸ ۰۲:۲۷:۰۰
خانم روشنک حیدری من دوست دوران کودکی شما هستم ساره بازاج با شما خیلی خاطره دارم (228729)