انتشار تازه‌ترین مجلدات «برترین فیلمنامه‌های سینمای جهان»

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۸
 
 
سه کتاب جدید از مجموعه «برترین فیلمنامه‌های سینمای جهان» با عنوان‌های «سخنرانی پادشاه»، «هتل بزرگ بوداپست» و «پسرانگی» از سوی نشر سفیدسار منتشر شدند.
 
شیوا مقانلو
شیوا مقانلو، دبیر مجموعه «برترین فیلمنامه‌های سینمای جهان» در نشر سفیدسار، به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: فیلمنامه‌های «سخنرانی پادشاه» نوشته دیوید سیدلر با ترجمه آرمیتا شهناز، «هتل بزرگ بوداپست» نوشته وس اندرسن با ترجمه نیلوفر تیموری و «پسرانگی» نوشته ریچارد لینکلیتر با ترجمه آرین مظفری، سه مجلد تازه منتشر شده از مجموعه «برترین فیلمنامه‌های سینمای جهان» هستند.

وی افزود: سه‌شنبه 24 آذر در موسسه سینمایی هیلاج دو جلد «سخنرانی پادشاه» و «هتل بزرگ بوداپست» رونمایی شدند و همچنین 5 مجلد نخست این مجموعه شامل فیلمنامه‌های «کازابلانکا»، «پاندای كونگ‌فو كار»، «بازيگر»، «آگوست در اوسيج كانتی» و «آغاز» نیز مورد نقد و بررسی قرار گرفتند.

مقانلو ادامه داد: فیلمنامه‌های «میلیونر زاغه نشین» نوشته سایمن بوفوی با ترجمه سونیاز سلطانی، «جاذبه» نوشته آلفونسو کوارون و خوناس کوارون با ترجمه حمید دشتی و «همشهری کین» نوشته اورسن ولز و هرمن جی. منکیویچ با ترجمه موحد مرادی، نیز مجلدات دیگر این مجموعه هستند که تا پایان امسال (1394) منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرند.

این مترجم درباره تعداد نهایی مجلدات مجموعه «برترین فیلمنامه‌های سینمای جهان» نیز گفت: این مجموعه در نهایت 30 جلد خواهد شد. همچنین طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده پس از انتشار یازدهمین جلد این مجموعه قرار است پیش از برپایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال آینده (1395) جشن مفصلی برای معرفی و نقد و بررسی این مجلدات برپا شود.

شیوا مقانلو، مترجم، داستان‌نویس و مدرس دانشگاه است. با ترجمه او تاکنون بیش از 35 عنوان کتاب در حوزه‌های سینما و ادبیات منتشر شده که عناوین شماری از آنها به این شرح است: «زندگی شهری» و «زن تسخیر شده» دونالد بارتلمی، «ژانرهای سینمایی؛ از شمایل شناسی تا ایدئولوژی» بری کیت گرانت،‌ «مبانی مطالعات سینمایی» امی ویلاریو، «بونوئلی‌ها» لوئیس بونوئل، «بام تا شام مشاهیر» میسون کوری، ‌«آشنایی با لارنس» و «آشنایی با همینگوی» پل استراترن.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 231117