حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا: سالنامه نور سال 1395 بوی عِطر گل محمدی می‌دهد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
حجت‌الاسلام محمدتقی سبحانی‌نیا، معاون فرهنگی و هنری و مدیرعامل انتشارات دارالحدیث از انتشار سالنامه حدیثی نور 1395 با عنوان سالنامه نبوی نور خبر داد.
 
حجت‌الاسلام محمدتقی سبحانی‌نیا، معاون فرهنگی و هنری و مدیرعامل انتشارات دارالحدیث در گفت‌وگو با نمایندگی خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، از انتشار سالنامه حدیثی نور 1395 با عنوان سالنامه نبوی نور خبر داد و گفت: در جهانی که هر روز از پایبندی به ارزش‌های اخلاقی بیشتر فاصله می‌گیرد و حریت و آزادگی به فراموشی سپرده می‌شود تا جایی که شخصیت‌های بی‌نظیری چون پیامبران الهی را مورد بی مهری قرار می‌دهند، باید هنرمندانه به میدان آمد و از حرمت دین خدا و رسولانش پاسداری کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: در این راستا و به منظور معرفی هر چه بیشتر شخصیت خاتم‌الانبیاء حضرت محمد مصطفی (ص) بر آن شدیم تا سررسید سال 1395 را به شخصیت آن حضرت و سخنان نورانی‌اش اختصاص دهیم؛ باشد که گامی اگرچه کوچک در ترویج معرفت دینی و معرفی پیامبر اسلام (ص) برداشته باشیم.

حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا بابیان اینکه یکی از ویژگی‌های سالنامه نبوی نور این است که تمام احادیث آن از سخنان رسول خدا (ص) انتخاب‌ شده است، ادامه داد: احادیث انتخاب شده از کتاب حکمت‌نامه پیامبر اعظم (ص) است.

معاون فرهنگی هنری موسسه دارالحدیث با اشاره به این مطلب که انتخاب احادیث و قطعات تاریخی کوتاه متناسب با سالنامه در نظر گرفته‌ شده است، عنوان کرد: قطعاتی برای روزهای جمعه نیز غالباً از کتاب سیره پیامبر خاتم (ص) که به‌دست رییس‌جمهوری رونمایی شد، انتخاب‌ شده است.

وی ویژگی دوم آن را انتخاب بیش از 50 ویژگی یا قطعه و نقل تاریخی کوتاه درباره شخصیت آن حضرت دانست که در روزهای جمعه آورده شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 232184