«تاریخ شفاهی» منصور اوجی اجازه انتشار یافت

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
کتاب «تاریخ شفاهی ادبیات معاصر ایران» ویژه منصور اوجی مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت کرد. این کتاب تا پایان سال از سوی انتشارات ابتکارنو راهی بازار کتاب خواهد شد.
 
منصور اوجی
منصور اوجی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) عنوان کرد: کتاب تاریخ شفاهی زندگی و ادبیات من با عنوان «تاریخ شفاهی ادبیات معاصر ایران» مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت کرده است و تا پایان امسال از سوی انتشارات ابتکار نو منتشر می‌شود.
 
وی افزود: دبیر مجموعه «تاریخ شفاهی ادبیات معاصر ایران» محمدهاشم اکبریانی است و گفت‌وگو با من و نوشتن این جلد بر عهده عبدالرحمان مجاهد نقی بوده‌است.
 
شاعر مجموعه شعر «کوتاه مثل آه» ادامه داد: این کتاب 300 صفحه‌ای پیش از این‌ مدت‌ها در وزارت ارشاد منتظر اخذ مجوز بود و چاپ نمی‌شد. نویسنده کتاب گفت‌وگویی مفصل و طولانی با من انجام داده است که از زمان کودکی‌ام تا امروز را دربرمی‌گیرد.
 
این شاعر توضیح داد: در کتاب «تاریخ شفاهی ادبیات معاصر ایران» به همه اتفاقاتی که از دوران دانشجویی‌ام تا سال‌های جوانی و میان‌سالی و حال حاضر رخ‌داده اشاره‌کرده‌ام و از نحوه آشنایی با شاعران و نویسندگان و هنرمندان سخن‌ها گفته‌ام. پیش از کتاب من از مجموعه تاریخ شفاهی کتاب‌هایی مانند لیلی گلستان، محمدعلی سپانلو، هوشنگ گلشیری و مهدی غبرایی منتشر شده‌اند.
 
منصور اوجی متولد شیراز، فارغ‌التحصیل رشته فلسفه از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد رشته علوم تربیتی از دانشسرای عالی تهران است. اوجی همچنین کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی را در دانشگاه شیراز گذرانده و طی 50 سال این رشته‌ها را در مرکز تربیت معلم و دانشگاه تدریس کرده است.
 
«باغ شب»، «خواب درخت و تنهایی زمین»، «شهر خسته»، «برگزیده اشعار»، «این سوسن است که می‌خواند»، «مرغ سحر»، «صدای همیشه»، «شعرهایی به کوتاهی عمر»، «حالی است مرا»، «کوتاه مثل آه»، «خوشا تولد و پرواز»، «گنجشک‌ها و کلاغ‌ها» و «دفتر گمشده» نام برخی کتاب‌های اوست.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 233039