معاون فرهنگی موسسه شهر کتاب به ایبنا خبر داد

جایزه ابوالحسن نجفی برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
علی‌اصغر محمدخانی، معاون فرهنگی موسسه شهر کتاب با اشاره به اهمیت حفظ جایگاه مرحوم ابوالحسن نجفی در ادبیات ایران گفت: جایزه ابوالحسن نجفی از سوی موسسه شهر کتاب، بهمن‌ماه سال 1395 برگزار خواهد شد.
 
ابوالحسن نجفی
علی‌اصغر محمدخانی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: متأسفانه جامعه ادبی کشور دوم بهمن‌ماه امسال ابوالحسن نجفی، یکی از بزرگ‌ترین گنجینه‌های خود را از دست داد. ما و همه افراد جامعه ادبی کشور وظیفه داریم که خدمات جایگاه این مرد بزرگ را در ادبیات حفظ کنیم.

 وی ادامه داد: به همین منظور، موسسه شهر کتاب، جایزه ابوالحسن نجفی را در سال 95 برگزار خواهد کرد تا بهترین داستان‌های کوتاه و رمان‌های ترجمه شده به زبان فارسی انتخاب شوند. آیین اختتامیه این جشنواره،  دوم بهمن ماه سال 1395، همزمان با سالگرد درگذشت این پژوهشگر و محقق بزرگ زبان و ادبیات فارسی برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی موسسه شهر کتاب با اشاره به نیاز حوزه نشر به ترجمه قوی کتاب‌های خارجی گفت: متأسفانه سطح کیفی ترجمه در سال‌های گذشته کاهش پیدا کرده است و این جایزه می‌تواند انگیزه‌ای باشد برای رشد مترجمان جوان و بااستعداد تا خودشان را اثبات کنند.

وی توضیح داد: هیات داوران این جایزه را ضیاء موحد، حسین معصومی همدانی، عبدالله کوثری، مژده دقیقی، مهستی بحرینی و محمود حسینی‌زاد تشکیل می‌دهند. فراخوان شرکت در این جشنواره نیز به‌زودی از سوی موسسه شهر کتاب منتشر خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 233208