پرفروش‌ترین رمان سال 2015 ترکیه در ایران منتشر شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۳
 
 
کتاب «مادونایی با پالتو پوست» نوشته صباح‌الدین علی که در سال 2015 به عنوان پرفروش‌ترین کتاب در کشور ترکیه معرفی شده بود، با ترجمه‌ای از مهلا منصوری، از سوی انتشارات نگاه منتشر و راهی بازار کتاب شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، انتشارات نگاه در چهل و سومین شماره از مجموعه چشم و چراغ در بخش ادبیات مدرن جهان خود، رمانی از صباح‌الدین علی نویسنده معاصر ترکیه‌ای را با عنوان «مادونایی با پالتو پوست» و ترجمه‌ مهلا منصوری منتشر کرد و در دسترس علاقه‌مندان قرار داد.

این رمان که در سال 2015 در ترکیه به چاپ صدو بیستم رسیده و عنوان پرفروش‌ترین اثر ادبی ترکیه را به خود اختصاص داده، ماجرای عشق خیالی یک مرد به تصویر تابلویی در پاریس را روایت می‌کند. این مرد که سراسر زندگی‌اش پر از شکست‌های گوناگون است، بعد از مدتی با نقاش این تابلو آشنا و به او علاقه‌مند می‌شود.

در پشت جلد این کتاب آمده است: «کتاب داستانی با دو وجه متفاوت است. ابتدا روایت کارمند یک شرکت از همکاری پا به سن گذاشته است، راوی می‌کوشد با او رابطه‌ای دوستانه برقرار کند و از این راه به زندگی او راه یابد. بخش دوم این کتاب خاطرات دست‌نوشت کارمند پیر است، روایتی عاشقانه از زندگی روزگار جوانی او در آلمان، پایان کتاب حیرت‌بار و تکان دهنده است. این اثر در ترکیه با استقبال شگفتی رو به رو شده و در سال 2015 میلادی بیش از یک میلیون نسخه از آن به فروش رفته است.»

در بخشی از این رمان که نویسنده به شرح روزگار جوانی او در آلمان می‌پردازد، می‌خوانیم: «بین نامه‌های پدرم فاصله افتاد و من بدون آنکه به یاد آورم که چرا به برلین آمده‌ام، به زندگی ادامه می‌دادم. سه روز در هفته از معلم سالخورده‌ام زبان یاد می‌گرفتم و بقیه روزها در موزه‌ها و گالری‌های تازه افتتاح شده می‌گشتم و هنوز صد قدم مانده به پانسیون، بوی کلم را حس می‌کردم.

بعد از گذشت چند ماه مثل سابق دلتنگ و خسته شدم. کم کم شروع به خواندن کتاب کردم. با گذشت زمان بیشتر از مطالعه خوشم می‌آمد. بعد از مدتی این عادت در من زیاد شد. اعتیاد به مطالعه پیدا کردم. توی رختخوابم دمر می‌خوابیدم، کتاب را جلویم و یک لغتنامه قطور هم کنار دستم گذاشته و ساعت‌ها به همان شکل می‌ماندم و غرق مطالعه می‌شدم. بعضی وقت‌ها هم حال لغتنامه را نداشتم و تا سرنخی از جمله می‌گرفتم، رد می‌شدم. انگار دنیای جدیدی برایم باز شده بود...»

کتاب «مادونایی با پالتوی پوست» نوشته صباح‌الدین علی در 200 صفحه، شمارگان 1000 نسخه و با قیمت 14 هزار تومان از سوی انتشارات نگاه منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 234373