«بوستان کتاب» با 400 عنوان کتاب به نمایشگاه قرآن می‌رود/ انتشار «تفسیر سوره ابراهیم» در آستانه ماه رمضان

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۵
 
 
موسسه «بوستان کتاب» با حدود 100 عنوان کتاب مرتبط با مناسبت‌های ماه مبارک رمضان و 300 اثر در زمینه علوم قرآنی به بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم می‌رود. انتشار کتاب «تفسیر سوره ابراهیم» در آستانه ماه رمضان از دیگر آثار این مرکز نشر است.
 
مهدی محدثی، مسئول روابط عمومی موسسه «بوستان کتاب» در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) اظهار کرد: در آستانه فرارسیدن ماه ضیافت الهی، موسسه «بوستان کتاب» با حدود 100 اثر مرتبط با موضوعات ماه مبارک رمضان و قرآن به استقبال این ماه پربرکت و نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم می‌رود.
 
وی درباره موضوعات این آثار افزود: این کتاب‌ها با موضوعاتی مانند روزه، شب قدر، رویت هلال، امام علی(ع)، نهج‌البلاغه، امام حسن(ع) و ولایت دسته‌بندی شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرند.
 
محدثی گفت: از آنجا که ماه مبارک رمضان، ماه بهار قرآن و بهار دل‌هاست، «بوستان کتاب» حدود 300 عنوان کتاب نیز در موضوعات علوم قرآنی و تفسیر در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم عرضه خواهد کرد.  
 
مسئول روابط عمومی موسسه «بوستان کتاب» در ادامه عنوان کرد: «سیمای رمضان در صحیفه سجادیه»، «پیام رمضان»، «فرصت‌هایی از ماه خدا»، «چگونه باید روزه گرفت»، «پرتوی از فضایل امیرالمومنین در قرآن»، «رویت هلال (5 جلد)»، «شب قدر»، « امام علی (ع) صدای عدالت انسانی»، «خاطرات امیر مومنان»، «اندیشه سیاسی - تربیتی علوی در نامه‌های نهج‌البلاغه (8جلد)»، «الهیات در نهج البلاغه»، «انواری از نهج البلاغه»، «نهج البلاغه موضوعی»، «وظایف متقابل مردم و حکومت در حاکمیت علوی»، «امام حسن و امام حسین (ع) در روایات اهل سنت»، «تحلیلی از زندگی سیاسی امام حسن مجتبی (ع)»، «دریا، طوفان، تلاطم»، «علی، ابرمرد مظلوم» و «عدالت اجتماعی در نهج البلاغه» عناوین برخی از این کتاب‌هاست.
 
انتشار «تفسیر سوره ابراهیم» در آستانه ماه رمضان
محدثی همچنین درباره انتشار کتاب «تفسیر سوره ابراهیم» تالیف آیت‌الله علی کریمی جهرمی از سوی موسسه «بوستان کتاب» در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: یکی از موضوعات شانزده‌گانه‌ کتاب‌هایی که این موسسه چاپ می‌کند، علوم قرآنی و تفسیر است که تاکنون صدها عنوان کتاب در این زمینه در موسسه «بوستان کتاب» به چاپ رسیده است.  
 
وی افزود: حضرت ابراهیم (ع)، یکی از پیامبران بزرگ الهی است که توحید و یکتاپرستی را با همتی بلند به پیش برد. در کتاب «تفسیر سوره ابراهیم» آیت‌الله کریمی جهرمی به تفسیر آیه به آیه این سوره پرداخته و درس‌های ارزشمندی در اختیار قرآن‌پژوهان قرار داده است.
 
نخستین چاپ کتاب «تفسیر سوره ابراهیم» با شمارگان یک‌هزار و 100 نسخه در 272 صفحه قطع رقعی، به بهای 17 هزار تومان از سوی موسسه «بوستان کتاب» راهی بازار نشر شد و در تمامی شعبه‌های این موسسه در شهرهای قم، اصفهان، تهران و مشهد عرضه می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 237219