«فقه و پوشش بانوان» تا «فرشته باحجاب» در بوستان کتاب

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۳
 
 
بوستان کتاب در روز «عفاف و حجاب» فهرستی از کتاب‌های منتشر شده در این حوزه را که تاکنون از سوی این موسسه منتشر شده معرفی کرد. در این فهرست کتاب‌هایی مانند «زن و آزادی»، «فقه و پوشش بانوان» و «فرشته باحجاب» دیده می‌شود.
 
مهدی محدثی، کارشناس بازاریابی ارتباط با مراکز علمی موسسه بوستان کتاب، به‌مناسبت 21 تیرماه، روز «حجاب و عفاف» درباره آثار منتشر شده مرتبط با این حوزه در بوستان کتاب به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: این موسسه درباره مبحث حجاب و عفاف و موضوع حضرت زهرا (س)، تاکنون ده‌ها عنوان کتاب چاپ و منتشر کرده که بسیاری از این کتاب‌ها، به چاپ‌های متعدد رسیده‌اند.
 
وی درباره موضوعات این کتاب‌ها افزود: تعدادی از این کتاب‌ها درباره شخصیت زن بوده و به معرفی الگوی کاملی برای یک زن مسلمان پرداخته است. برخی دیگر، احکام مربوط به حجاب و حد و مرز ارتباط زن و مرد را واکاوی کرده و برخی نیز مسئله زن و آزادی را مورد بحث قرار داده‌اند. تعدادی از این آثار با استناد به آیات قرآن و روایات رسیده از معصومین (ع) پوشش و حجاب را از دیدگاه قرآن و روایات بررسی کرده‌اند.
 
محدثی در معرفی عنوان‌های برخی از این آثار گفت: «احکام بانوان» تالیف محمد وحیدی، «حجاب از دیدگاه قرآن و سنت» نوشته دکتر فهیمه فتاحی نژاد، «حجاب چرا؟» اثر امین کشوری، «حجاب و عفاف» به قلم فاطمه عزلتی مقدم، «زن از منظر اسلام» تالیف فاطمه جعفری، «زن و آزادی» تالیف آیت‌الله سیدرضا صدر، «صدفی برای مروارید ( بررسی کارکردهای حجاب )» به قلم روح‌الله حسینیان، «فرشته باحجاب» تالیف امین کشوری، «فقه و پوشش بانوان» اثر دکتر علی‌اکبر کلانتری، «گوهر عفاف» تالیف سیدحسین اسحاقی و «منشور عفاف (تفسیر سوره نور)» تالیف نوشته دکتر احمد بهشتی از جمله آثار بوستان کتاب در زمینه عفاف و حجاب هستند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 238289