ذاکری: آثاری درباره شهیدان اطلاعات و عملیات کشور در دست نگارش است/ «به باغ همسفران» رونمایی شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰
 
 
فاطمه ذاکری، مسئول واحد فرهنگی انجمن پیشکسوتان سپاس با اشاره به رونمایی از کتاب «به باغ همسران» که به تازگی برگزار شد، گفت: کتاب‌هایی درباره شماری از شهیدان جامعه اطلاعات و عملیات کشور (تهران و شهرستان‌ها) در دست بررسی است.
 
فاطمه ذاکری، درباره آثاری که این انجمن در دست انتشار دارد به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: کتاب‌هایی درباره شماری از شهیدان جامعه اطلاعات و عملیات کشور (تهران و شهرستان‌ها) در دست بررسی است که با تایید هیات بررسی، این آثار زیر چاپ می‌روند. اطلاعات نگارش این آثار توسط تیم پژوهشی انجمن پیشکسوتان سپاس تهیه شد و در اختیار نویسندگان مختلف قرار گرفت.

مسئول واحد فرهنگی انجمن پیشکسوتان سپاس به رونمایی از کتابی درباره سردار شهید احمد باقری اشاره کرد و افزود: کتاب «به باغ همسفران» نوشته بهاره بهنام‌نیا که به روایت زندگینامه مستند داستانی از سردار شهید احمد باقری می‌پردازد، رونمایی شد.

وی ادامه داد: در این مراسم که در سازمان فرهنگی هنری اوج و با حضور خانواده این شهید و جمعی از همرزمان ایشان برگزار شد، سردار قربانی، سردار اشجع، سردار امینیان و گلپری، همسر شهید به بیان خاطراتی درباره شهید پرداختند و سپس بهاره بهنام‌نیا، نویسنده درباره کتاب «به باغ همسفران» سخنانی را مطرح کرد.

مسئول واحد فرهنگی انجمن پیشکسوتان سپاس اظهار کرد: نویسنده کتاب «به باغ همسفران» صداقت و بی ریایی را برجسته‌ترین ویژگی شهید باقری خواند و آیین رونمایی از این کتاب را در واقع رونمایی از یک شهید بزرگ انقلاب اسلامی دانست.

به گفته ذاکری، سردار اشجع از فرماندهان سابق منطقه سیستان و بلوچستان نیز شهید باقری را پدیدآورده حس «باور» در مردم منطقه سیستان و بلوچستان دانست و گفت: علی رغم اینکه شهید باقری با فرهنگ منطقه آشنا نبود برای حل مشکلات مردم تلاش می‌کرد. این شهید منشأ ارائه خدمات زیادی برای مردم بود.

وی با اشاره به سخنان همسر سردار شهید حاج احمد باقری در این برنامه اظهار کرد: حاج احمد در قلب بلوچستان حکومت کرد. هنوز هم مردم بلوچ برای قدردانی به منزل ما می‌آیند. حاج احمد می‌گفت این جا منزل من نیست منزل فرمانده سپاه است و سپاه در خدمت مردم است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 243848