«شاهد» کتابی درباره شهید رستگار منتشر می‌کند

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۹
 
 
محمد‌علی آقامیرزایی کتاب «رستگاری در جزیره» را برای انتشار در اختیار نشر شاهد قرار داد. این کتاب به شهید کاظم رستگار می‌پردازد
 
محمد‌علی آقامیرزایی به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: کتاب «رستگاری در جزیره» را به تازگی برای انتشار در اختیار ناشر قرار دادم.
 
وی همچنین از انتشارات شاهد به عنوان ناشر این کتاب یاد کرد و افزود: «رستگاری در جزیره» را به سفارش بنیاد شهید استان تهران نوشته‌ام و در آن به زندگی شهید «کاظم رستگار» پرداخته‌ام.
 
آقامیرزایی درباره شهید کاظم رستگار توضیح داد: وی فرمانده تیپ سید‌الشهداء (ع) بود که توسط علی موحد برای فرماندهی این تیپ پیشنهاد داده شد. تیپ سید‌الشهداء(ع) عملکرد بسیار درخشانی در عملیات والفجر دو داشت. رستگار قبل از آن هم فرمانده گردان میثم لشگر 27 بعثت بود که در جریان عملیات فتح خرمشهر این گردان به ابتکار شهید حسن باقری، عقبه عراقی‌ها را بست و این‌گونه عراقی‌ها محاصره شدند و در روز پنجم «تک» سنگینی را تجربه کردند.
 
این نویسنده درباره شیوه نگارش و گردآوردن مستنداتی در این باره گفت: برای نوشتن این کتاب افزون بر بهره‌گیری از اسناد بنیاد شهید و امور ایثارگران در این باره، با 32 تن از دوستان، هم‌رزمان و خانواده وی، گفت‌وگو کرده‌ام. همچنین با منصور کوچک محسنی از هم‌رزمان وی که هم‌رزم حاج احمد متوسلیان هم بود، مصاحبه انجام داده‌ام.
 
به گفته میرزاآقایی، این کتاب که تصاویری از شهید رستگار را دربردارد، در قالب 500 صفحه، قطع رقعی و از سوی انتشارات شاهد روانه بازار نشر خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 243885