بررسی «مردی که پروانه شد» در پیام آزادگان

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۷
 
 
رمان «مردی که پروانه شد» نوشته مجید پورولی کلشتری در موسسه انتشاراتی پیام آزادگان بررسی می‌شود. این کتاب به ماجرای یک عکاس جنگ تحمیلی که به اسارت عراقی‌ها درآمده است، می‌پردازد.
 
فرزانه قلعه‌قوند به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: رمان «مردی که پروانه شد» نوشته مجید پور ولی کلشتری، در دومین جلسه نقد انتشارات موسسه پیام آزادگان بررسی می‌شود.
 
به گفته وی، «مردی که پروانه شد» به شخصیتی به نام عباد، از عکاسان جبهه که در جنگ اسیر شده می‌پردازد. شخصی که سال‌های زیادی را در عراق زیر شکنجه بعثی‌ها گذراند. البته در کنار این شخصیت، داستان شخص دیگری که به مرور تحت تاثیر عباد قرار گرفته نیز روایت می‌شود. او می‌خواهد درباره عباد داستانی بنویسد اما مردد است. وجه تسمیه نام «مردی که پروانه شد» این است که عباد از پیله زندان بعثی‌ها آزاد شده و در جامعه امروز پوست انداخته و اندک اندک تبدیل به آدم دیگری می‌شود. پروانه شدن نماد آزادگی در عقیده است.

قلعه‌قوند با بیان این‌که برنامه بررسی این کتاب از ساعت 14 سه‌شنبه، 21 دی‌ماه 1395 برگزار می‌شود، ادامه داد: در این برنامه، افزون بر نویسنده کتاب، احمد شاکری به عنوان منتقد حضور خواهد داشت.
 
وی گفت: موسسه فرهنگی انتشاراتی پیام آزادگان بین خیابان ویلا و میدان فردوسی، کوچه نیایی، شماره 8 واقع است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 243888