صالحی امیری در مراسم تشییع پیکر هاشمی رفسنجانی عنوان کرد:

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پشتوانه بزرگی برای عبور از بحران‌های سخت بودند

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۴
 
 
سیدرضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز (سه‌شنبه 21 دی‌ماه) در حاشیه مراسم تشییع پیکر و خاکسپاری آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی در مرقد مطهر امام خمینی (ره)، گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را می‌توان پدر معنوی انقلاب نامید. ایشان در کنار مقام معظم رهبری و آیت‌الله موسوی اردبیلی، سه یار دیرین امام (ره) بودند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مراسم تشییع پیکر و خاکسپاری آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، از ساعت 8 و 30 امروز (سه‌شنبه 21 دی‌ماه) از دانشگاه تهران و اقامه نماز با حضور مقام معظم رهبری آغاز و سپس در خیابان‌های اطراف ادامه یافت و در نهایت پیکر ایشان برای خاکسپاری به حرم مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی، منتقل شد.
 
سیدرضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه این مراسم در مرقد امام خمینی (ره) در گفت‌و‌گویی کوتاه با رسانه ملی، درباره وجوه مختلف شخصیتی ایشان و جایگاهی که در انقلاب داشتند، اظهار کرد: آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی، پشتوانه بزرگی برای عبور از بحران‌های سخت بودند و همیشه راه‌حل‌هایی برای عبور از چالش‌ها و بحران‌هایی که متوجه نظام می‌شد، داشتند.
 
وی ادامه داد: ایشان همیشه به حرکت در مسیر اعتدال و دفاع از مصالح مردم تاکید داشتند. این شخصیت بزرگ انقلاب، همواره کلان‌گر، بلندنگر و آینده‌نگر بوده و دفاع از منافع ملت را در اولویت می‌دانستند. جهت‌گیری ایشان همیشه این بوده که اعمال، رفتار، حرکت و تصمیم ما باید در جهت مصالح ملت و نظام باشد. ایشان در آخرین سخنرانی که داشتند، بیان کردند که با حضور مقام معظم رهبری و وحدت و همدلی نظام و ملت، دیگر دغدغه‌ای ندارم.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین درباره مهم‌ترین رسالت‌هایی که بعد از رحلت ایشان بر دوش ملت و نظام خواهد بود، گفت: ما سه رسالت مهم بر دوش داریم؛ نخست اینکه جهت و مسیر را گم نکنیم و همواره منافع و حقوق ملت را در اولویت قرار دهیم. دوم، وحدت، یکدلی و انسجام ملی است که بقای دولت و ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران در گرو آن است. سومین رسالت مهم نیز، قدر دانستن وجود سرمایه‌های نظام و انقلاب است که مردم ما امروز با حضور پرشور خود نشان دادند که قدر این سرمایه‌ها را می‌دانند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 244143