کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان با حضور سیدمهدی شجاعی

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۲
 
 
کتاب‌ «پدر، عشق و پسر» نوشته سیدمهدی شجاعی چهارشنبه (27 بهمن1395) در «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» خوانش می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» از برنامه‌های ترویج کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان است که هر دو هفته یکبار چهارشنبه‌ها از ساعت 16 تا 18 در کافه داستان فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود.
 
این برنامه به همت رضوان خرمیان، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان، برگزار می‌شود و در هر جلسه یک کتاب برای مطالعه به نوجوانان پیشنهاد داده می‌شود. بچه‌ها در طول دو هفته کتاب را تهیه و مطالعه می‌کنند، سپس در برنامه «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» که با حضور نویسنده یا مترجم کتاب برگزار می‌شود، نظرات و پرسش‌هایشان را درباره اثر خوانده شده مطرح می‌کنند. البته این برنامه تا نیمه اسفند هر هفته برگزار خواهد شد.
 
در برنامه‌های پیشین، کتاب‌های «غول بزرگ مهربان» نوشته رولد دال با ترجمه محبوبه نجف‌خوانی، «قلب‌های نارنجی» نوشته مینو کریم‌زاده، «کنسرو غول» نوشته مهدی رجبی، «خانواده آقای چرخشی» نوشته طاهره ایبد، «خانه‌ای در تاریکی» نوشته سیامک گلشیری، «پسرخاله وودورو» ترجمه محبوبه نجف خوانی، «لالایی برای دختر مرده» نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی ،« شاهزاده خانومی در مترو» نوشته محدثه گودرزنیا، «چشم عقاب» نوشته محسن هجری و «گل»، «چشم انداز شنبه‌ها» ترجمه شهلا انتظاریان و «زمستان سبز» نوشته نورا حق‌پرست برای خوانش گروهی و بررسی به مخاطبان معرفی شده است.
 
در این جلسه که چهارشنبه (27 بهمن 1395) با حضور سیدمهدی شجاعی در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌ةای اجتماعی برگزار می‌شود، کتاب‌ «پدر، عشق و پسر» نوشته سیدمهدی شجاعی خوانش و بررسی می‌شود.
 
«زمستان سبز» حاوی خاطراتی از حضور راوی كه در واقع خود نویسنده است در تظاهرات و فعالیت‌های ضد رژیم پهلوی در پیش از انقلاب است. «لیلا» فعالیت‌های خود علیه رژیم را از تابستان 1357 آغاز می‌كند، زمانی كه نخستین زمزمه‌های حضور جدی مردم در خیابان‌ها شنیده می‌شود، و این فعالیت‌ها تا پیروزی انقلاب ادامه می‌یابد. در خلال فعالیت‌های سیاسی لیلا، نحوه ارتباط او با خواهر و برادر، نیز دوستان و همسایگانش به تصویر كشیده می‌شود. این رمان یكی از داستان‌های مجموعه حاضر است كه به حضور نوجوانان به ویژه دختران در فضای پیش از انقلاب اشاره دارد.

یازدهمین جلسه برنامه «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» چهارشنبه‌ (27 بهمن‌ماه 1395) از ساعت 16 تا 18 در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی، کتابفروشی کتاب داستان واقع در پاسداران، خیابان زمرد، میدان قبا برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 245274