زمان تشییع پیکر «علی معلم» اعلام شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۱
 
 
برنامه تشییع پیکر مرحوم علی معلم، منتقد، تهیه کننده و نویسنده عرصه تصویر، اعلام شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، پیکر زنده‌یاد «علی معلم»، ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۲۵ اسفند، از مقابل ساختمان شماره دو خانه سینما، واقع در خیابان وصال، تشییع و در قطعه هنرمندان بهشت‌ زهرا(س) به خاک سپرده می‌شود.

علی معلم، عصر روز دوشنبه(23 اسفندماه) در دفتر مجله «دنیای تصویر» بر اثر ایست قلبی، در سن 54 سالگی درگذشت.

کتاب‌های «101 فیلم: چهار ستاره‌ی تاریخ سینما»، «شکست ناپذیر»، «آل‌پاچینو: سلطان بازی‌سازان» و «بازیگری در سینما» از آثار ترجمه‌ای و «دیکتاتورها و سینما»، «یاداشت‌هایی از یک دوران سپری نشده» و «ارگونومی به زبان ساده» از آثار تالیفی این چهره هنری است.
 
علی معلم سال 1341 در دامغان متولد شد. در رشته‌ سینما تحصیل  و در دهه‌ شصت فعالیت مطبوعاتی خود را آغاز کرد. او، سال 71 با تاسیس ماهنامه «دنیای تصویر» فصل تازه‌ای را در مطبوعات و رسانه‌های سینمایی رقم زد.

معلم که به واسطه‌ تولید و اجرای برنامه‌هایی مانند «جنگ هنر»، «از واژه تا تصویر»، «سینمای اندیشه» و ... به چهره‌ای شناخته شده برای مخاطبان تبدیل شده بود، اولین جشن سینمایی و تلویزیونی خصوصی ایران را تاسیس کرد و تندیس حافظ را به منظومه‌ی سینمای کشور افزود.

فعالیت معلم فقط به عرصه‌ مطبوعات و رسانه‌ها محدود نمی‌شد؛ «شوکران»، «گاوخونی»، «ازدواج به سبک ایرانی» و «آل» از جمله تجربیات موفق او در مقام تهیه‌کنندگی بود.
 
همچنین آیین یادبود زنده‌یاد علی معلم، روز جمعه ۲۷ اسفندماه، ساعت ۱۸ در مسجد جامع شهرک غرب برگزار خواهد شد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 246335