نویسنده «ادی» و «غرب بهشت» با خودکشی به زندگی خود پایان داد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۳
 
 
گزارش‌ها حاکی است، «جین ستین» Jean Stein نویسنده و کارشناس تاریخ شفاهی هنر در سن 83 سالگی با پریدن از طبقه پانزدهم ساختمانی در نیویورک به زندگی خود پایان داد. هرچند پلیس اقدام به خودکشی زنی را تائید کرد اما تا کنون از بیان نام وی خودداری کرده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از «هالیوود ریپورتر»، بنا به گزارش‌های مختلف، «ستین» که کتاب تاریخ شفاهی درباره الهه شعر و موسیقی «اندی وارهول» را با نام «ادی: دختر آمریکایی» به رشته تحریر درآورده و داستان رخدادهای درونی هالیوود با عنوان «غرب بهشت: یک مکان آمریکایی» West of Eden: An American Place را نوشته بود روز یکشنبه با پریدن از پنجره یک آپارتمان در طبقه پانزدهم ساختمانی در نیویورک به زندگی خود پایان داد. هرچند پلیس خودکشی زنی در این منطقه را تائید کرده اما بیان نام او خودداری کرده است.
 
وی دبیر پیشین نشریه ادبی «پاریس ریویو» بوده و با «الیا کازان» در اجرای تئاتری «گربه روی شیروانی داغ» در برادوی با این کارگردان آمریکایی هم‌کاری نزدیکی داشته است.
 
در سال 1988 نیز برادر «اندرسون کوپر» از همین ساختمان اقدام به خودکشی کرده بود.
 
«ستین» در سال 1934 در لس‌آنجلس به دنیا آمد و هنگام تحصیل در دانشگاه پاریس با «ویلیام فالکنر» آشنا شده و به عنوان دبیر و ویراستار نشریه ادبی «پاریس ریویو» مشغول به کار شد.
 
در سال 1970 با هم‌کاری «جورج پلیمپتون» کتاب تاریخ شفاهی «سفر آمریکایی: دوران رابرت کندی» را نوشت که در آن مسئولیت انجام گقت‌وگوها با وی بود.
 
دیگر اثر این نویسنده با نام «ادی: یک زندگی‌نامه آمریکایی» (دختر آمریکایی» را نوشت که درباره «ادی سدگویک»، ترانه‌سرا و آهنگ‌سازی که بسیار مرود علاقه «اندی وارهول» نقاش معروف معاصر بود.
 
کتاب «غرب بهشت: یک مکان آمریکایی» درباره تاریخ شفاهی هالیوود و ساختار شهر لس‌آنجلس منتشر شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 247446