۱
 

کتاب محمد مصدق پس از یک قرن منتشر شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰
 
 
کتاب «دستور در محاکم حقوقی» نوشته محمد مصدق و با مقدمه حسن محسنی پس از گذشت یک قرن منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «دستور در محاکم حقوقی» نوشته  محمد مصدق، سیاستمدار ایران با مقدمه دکتر حسن محسنی، دانشیار دانشکده حقوق و علوم سیاسی از سوی انتشارات سهامی انتشار منتشر شد.

در سطوری از مقدمه کتاب آمده است: «کتاب «دستور در محاکم حقوقی» اثر محمد مصدق‌السلطنه یا همان (محمد مصدق) است پس از گذشت یکصد و یک سال از چاپ نخست آن به همت مولف که با سعه صدر قیمت کتاب را رایگان و حق طبع آن‌را آزاد اعلام فرموده‌اند اینک از سوی شرکت سهامی انتشار، با ویرایشی نو به طبع دوباره می‌رسد.

                            

این اثر، آن‌چنان که خواهد آمد در کنار دو نوشته دیگر مولف به نام‌های «کاپیتولاسیون در ایران» و «شرکت سهامی در اروپا» هر دو مطبوع در 1332 هجری قمری از نخستین آثار فارسی در ادبیات حقوق جدید ایران است که به شیوه متداول در کشور‌های اروپا منتشر شده است.

پیرامون دکتر محمد مصدق، رجل مبارز سیاسی و نخست‌وزیر سیاسی از 12 اردیبهشت 1330 تا 28 امرداد 1332 و شخصیت، اندیشه‌ها و تلاش‌های او در جریان ملی شدن صنعت نفت و ماجرای کودتای خیانت‌بار 28 امرداد بسیار نوشته‌اند اما از شخصیت حقوقی این سیاستمدار بزرگ چندان سخنی به میان نیامده است.»

کتاب «دستور در محاکم حقوقی» نوشته محمد مصدق در غرفه انتشارات سهامی انتشار به نشانی سالن 2 ناشران عمومی، راهرو 5، غرفه 817 به فروش می‌رسد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 247632
 


 
غلامعلی مصدق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۵-۱۷ ۰۹:۴۶:۱۲
با سلام، ضمن تشکر از همه دست اندرکاران چاپ و تهیه نسخه تازه کتاب دستور در محاکمه حقوقی،متاسفانه در خبر نیامده که این کتاب تالیف نخستین ایرانی دارای درجه دکتری رشته حقوق بوده که در هنگام تدریس در مدرسه علوم سیاسی تهران آن را به رشته تحریر درآورده است. متاسفانه با اینکه در خبر، عنوان دکتر در کنار نام منقح چاپ جدید آمده از درج این عنوان در کنار نام مولف اثر خودداری شده است. (226148)