مدیر اجرایی بنیاد شهید چمران خبر داد

درباره شهید چمران فقط یک کتاب به انگلیسی ترجمه شده است

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
 
 
مدیر اجرایی بنیاد شهید چمران با اشاره به عرضه 16 اثر در «شهر آفتاب» گفت: فقط کتاب «خداوند بود و دیگر هیچ نبود» که به شخصیت شهید چمران می‌پردازد، به انگلیسی ترجمه شده است.
 
کاظم زبرجدی، مدیر اجرایی بنیاد شهید چمران در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره حضور در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اظهار کرد: بنیاد شهید چمران با 16 عنوان کتاب در شهر آفتاب حضور دارد. «عارفان»، «لبنان»، «‌خدا بود و دیگر هیچ» و‌ «نیایش‌ها» از‌ جمله آثار عرضه شده در غرفه بنیاد شهید چمران است. فقط کتاب «خداوند بود و دیگر هیچ نبود» به انگلیسی ترجمه شده است.    
 
وی با اشاره به تولید نرم‌افزار از کتاب‌های شهید چمران درباره تاثیر نمایشگاه در آشنایی مردم با این شخصیت ادامه داد: به‌‌نظر می‌رسد که نمایشگاه کتاب در معرفی کتاب‌ها، شخصیت و به تعبیر دیگر تائید خاطرات درباره شهید چمران به مرجع تبدیل شده است.            
 
زبرجدی درباره میزان فروش بنیاد در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران افزود: میزان فروش بنیاد در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال‌های متمادی روند مشابهی داشته است.     
 
زبرجدی ادامه داد: آثار تولید شده در بنیاد دست‌نوشته‌های شهید چمران است، درحالی‌که دیگر محتوای بیشتر آثار مربوط به این شهید حاصل جمع‌آوری از چند کتاب در قالب یک کتاب است.
 
این فعال عرصه نشر درباره دومین تجربه حضور در «شهر آفتاب» افزود: به نظر می‌رسد که سال گذشته با توجه به نخستین تجربه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب در «شهر آفتاب» و کنجکاوی مردم برای حضور در این مکان میزان بازدید‌کننده بیشتر بود؛ علاوه براین، برگزاری نمایشگاه‌های استانی موجب شده تا مخاطبان شهرستانی نیز برای تهیه کتاب به «شهر آفتاب» سفر نکنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 247655