خبرهایی از نشر مدرسه و کانون پرورش فکری در نمایشگاه کتاب

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۰
 
 
کتاب «کرم‌ اندازه‌گیر» اثر شناخته شده‌ لئو لیونی و رمان «چارلی» نوشته‌ شاهین رهنما به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران راه پیدا کردند. همچنین براساس توافق صورت گرفته بین ناشر افغانستانی و مدیر نشر مدرسه ​آثار انتشارات مدرسه در افغانستان عرضه می‌شود.
 
به‌ گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «کرم‌اندازه‌گیر» که نویسندگی و تصویرگری آن را لئو لیونی بر عهده داشته از سوی رضی هیرمندی ترجمه شده است.

بر اساس خبر اداره‌ کل روابط‌ عمومی کانون، لئونی بار دیگر داستانی ساده و جمله‌هایی کوتاه را با تصاویر پرمفهوم خود همراه کرده است تا مفاهیم کاربردی زندگی را به خردسالان بیاموزد. بر همین مبنا خردسالان در این کتاب با کرمی همراه می‌شوند که مهارت او اندازه گرفتن است. او بال، منقار و پای بعضی پرندگان را اندازه می‌گیرد؛ اما در پایان با سوالی روبرو می‌شود: آیا می‌توانم همه چیز را اندازه بگیرم.
 
تصاویر پرمعنای این کتاب که برای اولین بار در سال 1361 منتشر شد، در کنار ترجمه‌ روان رضی هیرمندی اثری زیبا و خواندنی را خلق کرده که مناسب گروه سنی پیش از دبستان است.
 
علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را با قیمت 3هزار و 800 تومان خریداری کنند.
 
رمان «چارلی» اولین اثر بلند شاهین رهنما شاعر نام آشنای حوزه‌ کودک و نوجوان است. این نویسنده تلاش کرده است تا ویژگی‌های بومی و محلی و فرهنگی گیلان را در اثر خود به نمایش بگذارد تا طرح «رمان نوجوان امروز» گام دیگری را در توجه به فرهنگ و جغرافیای تمام کشور بردارد.
 
این کتاب به روابط یک خانواده می‌پردازد که با ورود پدربزرگ دستخوش تغییرهایی می‌شود.
 
علاقه‌مندان می‌توانند این رمان 166 صفحه‌ای را به قیمت 8هزار تومان از غرفه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در بخش‌ «کودک و نوجوان»، سالن B4، غرفه‌ 44، نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تهیه کنند.
 
آثار انتشارات مدرسه در افغانستان عرضه می‌شود
 
فروش کتاب‌های انتشارات مدرسه و اعطای نمایندگی به ناشر افغانستانی در نشست مدیرعامل ناشر ایرانی با رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان افغانستان مورد توافق قرار گرفت.
 
مجموعه‌ای از کتاب‌های علمی، ادبی و آموزشی این موسسه انتشاراتی با همکاری انتشارات سعیدی در کشور افغانستان، عرضه خواهد شد.

در این مذاکره که در حاشیه برنامه‌های نمایشگاه کتاب تهران انجام شد، طرف افغانستانی نسبت به توزیع کتاب‌های انتشارات مدرسه خصوصاً کتاب‌های علمی و آموزشی آن ابراز تمایل کرد.

شیراحمد سعیدی با معتبر دانستن محتوای علمی ـ آموزشی کتاب‌های انتشارات مدرسه، این کتاب‌ها را برای دانش‌آموزان و دانشجویان افغانستانی مفید خواند و برای کسب نمایندگی این موسسه فرهنگی ایرانی در سراسر افغانستان اعلام آمادگی کرد.

حمیدرضا شاه‌آبادی، مدیرعامل انتشارات مدرسه نیز با مهم خواندن رابطه فرهنگی دو کشور ایران و افغانستان برای هر نوع همکاری در این زمینه اعلام آمادگی کرد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه، در ادامه این مذاکره، طرفین درباره جزئیات همکاری آتی خود مذاکره کرده و به توافق رسیدند. بر اساس این توافق، انتشارات سعیدی افغانستان به عنوان نماینده انتشارات مدرسه، کتاب‌های این موسسه را با تخفیف و دوره پرداخت مناسب، ابتدا در شهر کابل و پس از آن در دیگر شهرهای بزرگ افغانستان توزیع خواهد کرد. در پایان این مذاکره، طرف افغانستانی نسبت به گسترش توزیع کتاب‌های ایرانی در کشورش ابراز امیدواری کرد.

گفتنی است، این توافق به زودی از طریق نمایندگان دو ناشر ایرانی و افغانستانی، نهایی خواهد شد.

سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران روز 13 اردیبهشت 1396 کار خود را آغاز کرده است و تا پایان روز 23 اردیبهشت در «شهر آفتاب» واقع در آزادراه خلیج فارس (اتوبان تهران- قم) روبه‌روی مرقد مطهر امام خمینی(ره) همه روزه از ساعت 10 تا 20 ادامه دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 247761