روایت‌هایی پرحادثه و پرکشش در «گذر ایلچی» و «شورش»

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵
 
 
«گذر ایلچی» و «شورش» از سوی نشر تاریخ ایران منتشر شده است. «شورش» روایتی پرحادثه و پرکشش دارد که در این اثر سرزمین روسیه «جهنم زمینی تصویر می‌شود که خوفگاه استبداد و کارخانه قتل و خونریزی» است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، دو کتاب «گذر ایلچی و «شورش» از جمله کتاب‌های ویترین نشر تاریخ ایران هستند که در غرفه این نشر در سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شوند.
 
رمان «شورش» نخستین گزارش «نسبتا مضبوط» و نزدیک از انقلاب 1906.م روسیه برای ایرانیان است، این گزارش درونمایه درام و داستانی فوق‌العاده عاطفی، پرحادثه و پرکشش در سال نخست مشروطیت از زبان عربی به فارسی ترجمه می‌شود، در این اثر زیبا و جذاب برای اولین بار خواننده ایرانی به کمک روایت و پیگیری شرح سرگذشت زندگی قهرمان داستان، بر بستر مبارزه با ظلم و بی‌عدالتی و استبداد تزاری راه به انقلاب می‌برد و انقلابی‌گیری حرفه‌ای می‌آموزد. در این اثر سرزمین روسیه «جهنم زمینی تصویر می‌شود که خوفگاه استبداد و کارخانه قتل و خونریزی» است.
 
«گذر ایلچی: مجموعه قصه‌های تهران»، ماشین زمانی است برای سفر در مکان‌ها و زمان‌های تهران، در هر جلد نویسنده به بهانه یکی از هزاران واقعه تاریخی که در این شهر رخ داده، ما را به مکان واقعه برده است و با تشریح موقعیت‌ها می‌کوشد آن را زنده و مجسم و خواننده را با آن داستان همراه ‌کند. «گذر ایلچی» نخستین جلد از این مجموعه است که سراغ داستان سفارتخانه روسیه در دوران فتحعلی‌شاه قاجار رفته تا یکی از فرازهای تاریخی پایتخت نوپای ایران که راجع به مکان قتل گریبایدوف و هیات همراه بوده است، بیان کند.

این دو کتاب در غرفه نشر تاریخ ایران در سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی تهران ارائه شده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 248108