ویژه برنامه آستان قدس رضوی در برای اعیاد شعبانیه

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۸
 
 
اداره‌ تولیدات فرهنگی آستان قدس رضوی، بیش از 150 هزار جلد کتاب و محتوای الکترونیکی ویژه اعیاد شعبانیه برای گروه‌های مختلف کودک، نوجوان و جوان توزیع می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی، مسابقه كتابخوانی «گل‌های بهشتی» را ويژه اعياد شعبانيه در حرم مطهر رضوی برگزار می‌کند. این مسابقه تا پايان ارديبهشت‌ماه دارد.
 
کتابچه «گل‌های بهشتی» با موضوع  سبک زندگی و سیره امام حسین (ع)، امام سجاد (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) یکی از تولیدات مهم ویژه نیمه شعبان در حرم مطهر رضوی است که ویژه روز‌های ابتدایی ماه شعبان در شمارگان 30 هزار جلد تولید شده است. کتابچه «گل‌های بهشتی» همراه با مسابقه بوده و مخاطبان می‌توانند به سه طریق پیامکی، انداختن پاسخنامه در صندوق‌های مستقر در حرم مطهر و مجازی از طریق پورتال معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی به نشانی razavi.aqr.ir در این مسابقه شرکت کنند. 
 
دیگر مسابقه کتابخوانی ویژه ماه شعبان «كبوتران حرم» بوده که فرصت شرکت در آن تا پایان اردیبهشت‌ماه است. کتابچه مسابقه‌ «کبوتران حرم» ویژه‌ کودکان و با هدف آشنایی آن‌ها  با زندگی، مقام و منزلت امام زمان (عج) در 30 هزار نسخه ویژه ایام نیمه شعبان چاپ شده  و در این ماه به‌طور میانگین روزانه هزار نسخه از آن در حرم مطهر رضوی توزیع می‌شود.
 
همچنین علاقه‌مندان به مسابقه كتابخوانی «سحاب رحمت» ويژه مبعث رسول اكرم (ص) می‌توانند تا پايان ارديبهشت‌ماه در آن شرکت کنند. مسابقه كتابخوانی «فصل انتخاب» ويژه انتخابات نیز از سوی این معاونت برگزار می‌شود و تا 10 خردادماه اعتبار دارد.

توزیع 28 هزار جلد کتاب با موضوع انتخابات در حرم مطهر رضوی
با نزدیک شدن به ایام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مدیریت فرهنگی آستان قدس رضوی، دو کتاب با عنوان‌های «فصل انتخاب» و «رهیافت 3 انتخابات؛ انتخابات از منظر فقه و اخلاق» را منتشر کرد.
 
کتاب «فصل انتخاب» در 25 هزار جلد با موضوع فرمایشات مقام معظم رهبری درباره انتخابات در هفت فصل تدوین شده است. «مردم‌سالاری دینی»، «اصلح کیست؟»، «اخلاق انتخاباتی»، «تجربه 88» و «رای می‌دهم چون» برخی از سرفصل‌های کتاب هستند. توزیع این اثر از 15 اردیبهشت‌ماه در محل اجرای برنامه‌های فرهنگی حرم مطهر از قبیل دارالهدایه، پایگاه آداب زیارت، دارالقرآن کریم و حلقه‌های معرفت آغاز شده است. همچنین فایل الکترونیکی این کتاب در سایت معاونت تبلیغات به نشانی RAZAVI.AQR.IR بارگذاری شده است.
 
اداره تولیدات فرهنگی آستان قدس، ویژه ایام انتخابات به بازتولید شماره سوم از سری کتاب‌های رهیافت با عنوان «انتخابات از منظر فقه و اخلاق» در هشت فصل اقدام کرده است که محوریت این کتاب نیز جمع‌آوری سخنان و دیدگاه‌های مراجع تقلید در مورد موضوع انتخابات است .«ضرورت انتخابات»، «وجوب شرعی رای دادن و چرایی آن»، «انتخاب اصلح» و «ویژگی‌های مسئولان و مجریان انتخابات» بخش‌هایی از این کتاب هستند.
 
این کتاب در سه هزار جلد، ویژه استادانی که در حرم مطهر رضوی فعالیت دارند، تالیف شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 248113